Як навчати про багатоетнічне минуле України?

Як навчати про багатоетнічне минуле України?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20 липня 2013

Центр міської історії, Львів

Ідеєю воркшопу було представити сучасний стан навчальних програм та досліджень, які відображають багатоетнічне минуле України; обговорити виклики та перспективи викладання і дослідження історії України і, ширше, Центрально-Східної Європи, як регіону етнічного та релігійного різноманіття, місця численних культурних погранич і взаємодій.

Воркшоп складався з трьох тематичних частин. На першій секції були представлені навчальні програми з єврейської історії та культури, обговорено перспективи інституціоналізації єврейських студій в українських університетах. Друга секція була присвячена презентаціям дослідницьких проектів молодих українських дослідників, які пропонують нові підходи до вивчення багатоетнічної історії України. Остання секція мала формат відкритої дискусії, де обговорювалися питання розвитку нових навчальних та дослідницьких програм в університетах та переосмислення існуючих взірців для кращого розуміння і вивчення суспільств та територій, де минуле тісно пов’язане з пограниччями та багатоетнічністю.

У воркшопі взяли участь дослідники і викладачі Львівського національного університету ім. Івана Франка, Українського Католицького Університету, Києво-Могилянської академії, Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича, молоді історики, які досліджують багатоетнічне минуле пограниччя, історики з зарубіжних університетів, викладачі та учасники літньої школи з єврейської історії та культури.

Воркшоп відбувся в рамках літньої школи "Єврейська історія та багатоетнічне минуле Центрально-Східної Європи: суспільства, культури та спадщина".

Модератори / Керівництво:
др. Мейгіл Фавлер / др. Софія Дяк / др. Мар’ян Мудрий

Організатори:
Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів, Україна)
Ініціатива "Українсько-єврейська зустріч" (Торонто, Канада)

  • img