Студії пограниччя у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні
24 червня – 5 липня 2019
Хаб Розвиток, Харків, Україна
Програма школи зосереджена на історії та сучасності фізичних, символічних та уявних кордонів у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні. Школа надає учасникам можливість отримати знання про сучасні дослідження зі студій пограниччя, представити власні проекти, взяти участь у публічних заходах та дискусіях, приєднатись до міжнародної мережі дослідників.
Студії пограниччя – це динамічна міждисциплінарна галузь, що займається дослідженнями зв’язків, поділів та гетерогенностей. Школа пропонує комплекс теоретичних підходів та методів для роботи з темою прикордонь.
Літня школа сфокусована головним чином на Україні, водночас пропонує комплексний порівняльний підхід до дослідження погранич у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні. Навчальна програма школи складається з чотирьох основних курсів та гостьових лекцій. Тематика курсів школи стосуватиметься вивчення прикордонь з історичної, географічної, культурної, соціологічної та політичної перспектив. Літня школа складатиметься з лекцій, семінарів, екскурсій, дискусій, воркшопів та публічних заходів.
- Курси лекцій та семінарів
-
-
Стівен Сігел
Університет Північного Колорадо, США - Картування східноєвропейських імперій
-
Мейгіл Фавлер
Стетсонський університет, США - Аналізуючи культури прикордоння: методи та питання
-
Томаш Зарицький
Варшавський університет, Польща - Історичні і міжнародні перспективи реальних і фантомних кордонів у Східній Європі
-
- Гостьові лекції
-
-
Ольга Філіпова
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Україна - Чий Харків: (де)секуляризація, глокалізація і символічне ознакування міського простору
-
Анніка Фрайберг
Університет штату Каліфорнія в Сан-Дієго, США - Ілюзії і реальності розв’язання конфліктів на землях прикордоння: польсько-німецькі відносини у повоєнний період
-
Яна Волкова
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Україна - Діаспори у чорноморському регіоні: порушники спокою чи сприяння міжнародному діалогу?
-
Контакти:
ethnickh.wordpress.com
[email protected]
+38 (050) 298-21-90
Організатори:
Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи, Харків, Україна;
Центр управління та культури в Європі Університету Санкт-Галлена, Швейцарія;
Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Львів, Україна.