Регенерація індустріальних споруд в Україні
26 - 27 вересня 2014
Центр міської історії, Львів
Метою проекту було переосмислення колишніх промислових будівель, збагачення культурного середовища міста та інтенсивна взаємодія культурних середовищ задля творення нового культурного продукту.
Опираючись на досвід європейських міст, ми розглянули приклади трансформації колишніх об'єктів доби індустріалізації, залишених в багатьох українських містах, в яскраві, оновлені культурні центри, які перетворюють весь район на комфортну територію для життя і привабливий простір для інвестицій.
Учасниками були ініціативні групи з різних міст України, які розпочали роботу над подібними проектами або планують розпочати.
Також участь взяли міжнародні експерти з Польщі, Німеччини та України, які мають досвід втілення подібних проектів у своїх містах, та українські експерти з інвестицій та юриспруденції, які допомогли зрозуміти та правильно оцінити реальні обставини та створити добрий інвестиційний клімат для реалізації таких проектів в Україні.
Завдання воркшопу полягали у вивченні досвіду успішних європейських проектів, віднайденні різні підходів до формування функціональних програм об'єкту, розробці способів взаємодії з потенційним інвестором та вивченні юридичних та фінансових аспектів проекту. Ми спробували переосмислити індустріальні будівлі та їхню роль у місті, поштовх для втілення такого проекту у Львові та інших містах України з врахуванням потреб населення, культурної складової та середовища міста та створення культурного магніту для різних соціальних груп, який би відповідав потребам територіальної громади району та інших зацікавлених груп майбутніх "користувачів".
26 вересня відбулось обговорення про інвестиції для проектів культури і можливі зустрічі з інвесторами.
27 вересня було представлено проекти для регенерації індустріальної споруди. Саме на останній день воркшопу відбулося обговорення у колі зацікавлених осіб, учасників та експертів моделей регенерації індустріальних споруд, запропонований групами учасників. Широке обговорення тематики буде запропоновано додатково після публікації матеріалів воркшопу.
Iнформацію про подію ви зможете знайти тут.