Вразливість і витримка: історії тих, хто залишився в Харкові та Харківській області під час повномасштабного вторгнення
13.12.2024, 15:00
Бібліотека Центру міської історії
Запрошуємо на міський семінар польової команди дослідників проєкту "Ті, хто лишились: свідоцтва мешканців Харківської області".
Під час другого туру проєкту команда дослідників приділяла багато уваги розмовам з людьми, яких традиційно відносять до вразливих категорій населення. Для дослідників було важливо зрозуміти, як вони проживають ці складні часи в Харкові та області, що дає їм сил залишатись та як варто підтримувати людей, що опинились в складній ситуації.
На семінарі буде представлено три доповіді: про те, як справляється бізнес, що відкривається зараз в Харкові, про складнощі діалогу з мешканцями окупованих територій, а також про небезпеку ретравматизації респондента, коли ми говоримо про чутливі теми.
Команда сподівається на плідну дискусію, що допоможе продовжити дослідження в цьому напрямку.

Ольга Чистотіна
Захистила кандидатську дисертацію з філософії напередодні Повномасштабного вторгнення. У 2022 році покинула викладання в університеті і зосередилась на фотографії, що стала для неї не тільки хобі, а способом проживання досвіду війни.

Ярослав Шкабура
Історик, викладач Харківського університету імені В. Н. Каразіна, учасник проєктів пов’язаних з публічною історією та дослідженням харківського Євромайдану.

Вікторія Нестеренко
Історикиня та громадська діячка, викладачка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Роботу в царині усної історії почала із збирання інтерв’ю для Музею воєнного дитинства.
Проєкт "Ті, що залишились" відбувається за підтримки Фонду Кербера (Габмбург).
Зображення
Верхнє: фото Ольги Чистотіної