Радянська молодь, ритуали незгоди та нормалізація
Володимир Окаринський, Богдан Шумилович, Аймар Венцель
24 вересня 2019 / 16.00
Бібліотека Центру міської історії
Хоча радянська влада з підозрою, а часто і вороже ставилася до західної популярної культури, комуністи залюбки включали елементи цієї ж культури для розробки власного соціалістичного поп-стилю. Прикладами можуть служити творчість Карела Гота, Марелі Родовіч чи таких гуртів як "Весёлые ребята" або "Смерічка". Головною вимогою було створення не масової культури, а культури для мас. Щоб відволікти молодь від "ворожої" і "капіталістичної" музики використовували різні методи – від загроз і покарань, до переконувань та створення власних "імітацій". Влада намагалася створити альтернативне майбутнє, в якому не буде місця шоу бізнесу, а пануватиме щирість, щастя і добро. Але незважаючи на бажання соціалістичних еліт, західна музики впевнено опановувала серця радянської молоді.
Під час семінару відбудуться презентації трьох дослідників:
- Володимир Окаринський (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка) "Поширення нерадянської музики серед молоді на заході Радянської України (1960-ті – поч. 1980-х років)"
- Богдан Шумилович (Центр міської історії ) "В боротьбі за серця: дослідження смаків української молоді на початку 1980х років"
- Аймар Венцель (Університет Тарту) "Радянський естонський панк: опір, пастіш і націоналізм"
Мови семінару - англійська та українська.