Кастелівка в потоці часу: архітектура та історія південно-західної дільниці Львова (1880–1930-ті рр.)

Кастелівка в потоці часу: архітектура та історія південно-західної дільниці Львова (1880–1930-ті рр.)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ігор Жук 

Український католицький університет

11 жовтня 2012

Центр міської історії, Львів

Кастелівка – історична назва району на південному заході Львова, у приблизних межах сучасних вулиць Котляревського, Генерала Чупринки, Кольберґа та Горбачевського. На цьому терені наприкінці ХІХ ст. була заснована колонія однородинних осель, архітектура яких була орієнтована на тип неоромантичної вілли. Творці ансамблю Кастелівки – провідний майстер архітектури Львова доби історизму Юліан Октавіан Захарєвич (1837–1898) та легендарний львівський будівничий Іван Левинський (1851–1919).

З Кастелівкою пов’язуються найрізноманітніші контексти соціальної, економічної, політичної та культурної історії міста Львова доби його бурхливої модернізації. Презентація базувалася на наукових матеріалах, зібраних в процесі розробки проекту "Львів інтерактивний", який опрацьовується на базі Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Ігор Жук 

історик мистецтва, автор наукових статей та каталогів, публікованих в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині та США, які присвячено здебільшого дослідженню архітектури Львова ХІХ та початку ХХ ст. Кандидатську дисертацію за темою “Декоративна деталь в архітектурі львівської сецесії” захистив у 1989 р. Був куратором кількох історико-архітектурних виставок (зокрема, організовував виставку творчості Ю. та А. Захарєвичів – Краків і Вроцлав, 1996). У 2010 р. опублікував альбом-монографію “Львів Левинського: місто і будівничий” (К., “Грані-Т”). Веде курс історії європейського мистецтва в Українському Католицькому Університеті. З 2008 р. співпрацює з Центром міської історії Центрально-Східної Європи.

Зображення

Верхнє: Едвард Тшемеські. Будинок на Кастелівці, 1891. Колекція Ігоря Котлобулатова / Міський медіаархів