Вшанування військових досвідів Першої світової війни у міжвоєнному Львові
Марцін Яжомбек
Ягеллонський університет11 квітня 2018 / 16.00
Центр міської історії, Львів
Як відомо, у міжвоєнний період Львів був містом, де перетиналися польський та український воєнний наративи. З націоналістичною метою використовували не лише війну 1918-1919 р.р., а й вшанування жертв конфлікту 1914-1918 р.р. з переважанням польських мотивів, тоді як українські були у меншості. Поляки мали потужну інституційну підтримку з боку держави, і отже, могли домінувати в міських символічних просторах, особливо на свято 1 листопада, чи 11 листопада. Українські вшанування, отже, виконували роль такого собі наріжного каменю для різноманітних громадських організацій (і не тільки з царини вшанування пам’яті чи підтримки ветеранів), які складали українське громадське життя у місті.
У цьому дослідженні подано окремі практичні кейси польських та українських комеморативних практик у міському ландшафті. Розглянуто їх значення у контексті формування минулого в рамках національних ідентичностей. Робота також пояснює і інший бік, тобто практики забуття, які існували з огляду на колишню австрійську пам’ять про Першу світову війну.
Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.
Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.
Зображення
Верхнє: Колишній австрійський військовий цвинтар, 1915. Колекція Володимира Румянцева / Міський медіаархів