Мистецтво воєнного щоденника

Мистецтво воєнного щоденника

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Наталія Чермалих

Міждисциплінарний центр досліджень прав дітей при Женевському університеті

28.8.2024, 16:00

Бібліотека Центру міської історії

Під час семінару соціальна антропологиня Наталія Чермалих представить свою майбутню монографію під попередньою назвою "Мінливі ландшафти: Антропологія мистецтва та війни" (Shifting Landscapes: An Anthropology of Art and War), яка буде опублікована у видавництві UToronto Press у 2025 році.

На семінарі будуть розглянуті різні аспекти ведення щоденників, особливо під час війни, через антропологічну призму. Чому люди відчувають бажання документувати свій досвід, ведучи щоденники? Яким антропологічним об'єктом є щоденник воєнного часу? Дослідниця запропонує подвійний погляд на щоденники: розглядати їх як унікальні антропологічні записи, що фіксують інтимні (чи поза-інтимні?), надзвичайні та екстремальні переживання, а також визнати їх несталими антропологічними артефактами, які під впливом зовнішніх політичних та історичних сил розвивають власні траєкторії та біографії, зазнаючи множинних трансформацій.

Дискусія простежить еволюцію ведення щоденників від епохи Просвітництва до сучасності, з акцентом на часто ігнорованих нетекстових формах щоденників воєнного часу, зокрема тих, що були створені українськими митцями з 2014 року. Застосовуючи етнографічний підхід до цього мультимодального матеріалу — тексту, фотографій, ескізів, акварелей та відеозаписів — Наталія Чермалих розкриє маловивчені виміри щоденникової практики.

Цей семінар пропонує новий погляд на ведення щоденника як на метод і джерело антропологічної теоретизації, відкриваючи нові виміри, такі як абстрактне мислення, метафоричність та реляційна уява в межах щоденникового простору.
Семінар буде двомовним: презентація відбуватиметься англійською мовою, а дискусія — українською.

post picture

Др. Наталія Чермалих

Міждисциплінарний центр досліджень прав дітей при Женевському університеті

Візуальна та правова антропологиня. Вона здобула докторський ступінь на кафедрі антропології та соціології в Інституті міжнародних відносин та розвитку у Женеві (Швейцарія). Її дослідницькі інтереси охоплюють візуальну антропологію, феміністичні й дитячі студії, а також сучасне мистецтво.

Семінар відбудеться у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проєктів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Мар'яни Мазурак ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: Фрагмент зображення взято з альбому Поліни Вербицької "Мігрантський етюдник" (2022), використано з дозволу авторки.

Галерея: фото Єлизавети Бобрової