Cпільна лекція Софії Дяк та Мейгіл Фавлер про вписування жіночих життів у війну та повоєння в Принстонському університеті
7.11.2023
2 листопада у Принстонському університеті відбулася спільна лекція директорки Центру міської історії др. Софії Дяк та професорки Стетсонського університету та афілійованої дослідниці Центру др. Мейгіл Фавлер “У пошуках нових підходів до історії України: Вписування жіночих життів у війну та повоєння”.
Ця спільна презентація спробувала намітити нові можливі підходи до розуміння історії України через включення досвідів, які радше перебувають у рамках російських, східно-європейських, єврейських чи радянських студій. У фокусі презентацій були біографії двох жінок — Діни Пронічевої, акторки лялькового театру в Києві, яка вижила у Бабиному Ярі, та Музи Консулової, архітекторки, яка була задіяна у повоєнному відновленні у Львові, що став частиною радянської України. Аналіз цих двох життєвих траєкторій відкриває можливості переуявлення дослідницьких категорій та переосмислення жіночих досвідів у часі війни та повоєння. Таке переосмислення показує центральність України для розуміння ширших історичних процесів у регіоні.
Історикиня, дослідниця, директорка Центру міської історії. Була стипендіаткою у Центрі вивчення Голокосту і геноцидів в Амстердамі, Інституті наук про людину у Відні, Інституті дослідження прав людини Колумбійського університету, а також Українського наукового інституту Гарвардського університету. У 2019-23 рр. гостьова дослідниця у Центрі новітньої історії у Потсдамі у рамках міжнародного дослідницького проєкту “Спадки комунізму.” Дослідницькі інтереси включають повоєнну історію міст, розуміння спадщини та історичних міст у соціалістичних контекстах. Доцентка кафедри історії в Стетсонському університеті, афілійована дослідниця Центру міської історії. Вона стажувалася в Гарвардському університеті та Університеті Торонто, а також була стипендіаткою Програми імені Фулбрайта в Україні у 2019-2020 роках. Наразі вона закінчує книгу про жінок українського театру протягом довгого 20-го століття, а також переосмислює проєкт про радянський військовий театр і те, як суспільства розповідають історії про війну. У минулому — театральна актриса.Др. Софія Дяк
Центр міської історії Др. Мейгіл Фавлер
Стетсонський університет