Майстерня міста
5 - 21 червня 2015
Вже четвертий рік поспіль Центр міської історії співпрацював з проектом "Майстерня міста". Проект проходитив з у відкритому павільйоні на площі Св. Теодора.
Майстерня міста - це відкрита платформа для громадських організацій, ініціатив, міської влади та активних мешканців, яку реалізує україно-німецький проект "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" (GIZ). Серед численних заходів передбачені виставки, майстер-класи, семінари, кінопокази, ігри для дітей тощо. Проект став майданчиком для зацікавлених осіб, львів'ян та гостей міста до спільного діалогу на актуальні для міста теми, серед яких реставрація та збереження історичної спадщини, велоінфраструктура, міське озеленення, інфраструктура для людей з особливими потребами та ін.
Центр міської історії долучився до участі в програмі Майстерні такими заходами:
Цьогоріч в Майстерні ми реалізували освітній проект "Твої/Мої історії", який відбуватиметься одночасно, як частина програми культурного форуму "Донкульт" та "Майстерні міста". Програма була зосереджена навколо тематики міста та залучення дітей та молоді з окупованих територій. Основна мета заходів – створення простору, де діти та молодь зможуть в цікавий спосіб ділитись особистим досвідом, розповідаючи історії своїх міст, шукатимуть нові ідеї до створення комфортного і дружнього міста. Проект був розрахований на різні вікові групи дітей, відбуватиметься у форматах анімаційної школи, історичної майстерні, лекцій та творчих майстер-класів.
Створення анімаційного ролика "Місто в моїх руках" – ідея показати, як діти своїми думками, мріями і руками можуть змінювати місто. В програмі взяли участь діти з різних міст, з різним досвідом та поглядами на місто. Від теорії до практики учасники визначали і творили місто, в якому жити було б весело і комфортно. Заняття відбувалися тричі на тиждень (з 12 по 21 червня) у просторі Майстерні Міста.).
"Донбаські історії голосом дітей" - історична школа-майстерня про давню і недавню історію міста для підлітків. Учасники працювали з істориками, щоб у цікавій та інтерактивній формі презентувати історії свого регіону. Презентації були відкриті для всіх охочих і дадуть можливість відкрити "інший Донбас" голосами та думками дітей. Заняття відбувалися один раз на тиждень (з 10 по 28 червня) у просторі Майстерні Міста та в Центрі міської історії. Цільова аудиторія - діти та підлітки, віком 13-18 років.
"Зустріч за кавою: Як говорити з дітьми про складні теми" - розмова, розрахована на співпрацю з освітянами, батьками, педагогами. Основний фокус - у неформальній обстановці спільно подумати над способами та форматами розмови з дітьми та підлітками на "недитячі" теми: про війну, конфлікт і травми.
Також у Майстерні міста Центр пропонувала проекти, які вже були запрезентовані раніше і мали схвальні відгуки аудиторії.
На площі Св. Теодора експонувалась вулична виставка "Пошуки дому у повоєнному Львові. Досвід Підзамче", яка презентувалася декілька років тому у різних локаціях Львова. Протягом функціонування "Майстерні" можна було знову ознайомитись з інтерактивною картою Підзамче "Голоси Міста".
У просторі павільйону Майстерні та у Соціальній кав’ярні "У сусідів" цілий місяць можна було бавитись освітню гру-антимонополію "Підзамче. Нове життя дільниці".