Свої, Чужі і Сторонні: Вступ до соціології міста
18.10.2021
На youtube-каналі Центру з'явився перший онлайн-курс з серії про культуру і місто, який реалізуємо в межах проекту "Підручний інструментарій культури: міждисциплінарна освітня програма про місто і мистецтво" — курс Др. Наталі Отріщенко "Свої, Чужі і Сторонні: Вступ до соціології міста".
Курс слугує вступом до міської соціології, відтак ілюструє ключові дискусії і запрошує до глибшого ознайомлення з обраними темами. Він фокусується на місті як ключовій арені (спів)творення, споживання, маніфестації культури і на тих дієвцях, які її формують. Його наскрізними питаннями будуть ті, які визначають зв’язки і стосунки: чому одні аспекти дійсності, спільноти, простори, споруди, тексти, звуки, візуальні маркери, можливості стають "своїми", інші сприймають як "чужі", а ще якісь залишаються невидимими? Що творить ці зв’язки? Хто є тими дієвцями, які їх підтримують, руйнують і змінюють? Які ресурси вони мобілізують задля підтримки власних рішень і проєктів майбутнього? У який спосіб "чуже" може ставати "своїм"? Чому міське різноманіття є важливим ресурсом для культури? У цьому курсі мене цікавить те, як ми формуємо зв'язки з містом у множинних його проявах і як завдяки нашим знанням, емоціям та діям, місто (його минуле, теперішнє і майбутнє) перестають бути чужими і стають своїми.
Вже невдовзі буде доступна сторінка курсу на Освітній платформі Центру з супровідними матеріалами.
Курс є частиною проекту "Підручний інструментарій культури: міждисциплінарна освітня програма про місто і мистецтво", що був підтриманий Українським культурним фондом.
Зображення
Верхнє: Володимир Румянцев, Люди на площі Івана Підкови. Львів. 1955. Міський медіаархів Центру міської історії