"Реконструкція": серія публікацій про відбудову України
22.09.2023
Як можна уявити перебудову, коли сфера перебуває в постійному русі? Скільки часу пройде, перш ніж будь-яка запропонована стратегія застаріє? Яку цінність можуть запропонувати науковці, коли війна, руйнування та опір все ще тривають і кінця-краю їм не видно?
На e-flux Architecture вийшла серія публікацій "Реконструкція", що ґрунтується на доповідях учасників тогорічного симпозіуму “Відбудова України: Руйнація/репрезентація/солідарність” та розширює тему реконструкції України. Проєкт складається з дев’яти есеїв, кожен з яких фокусується на питаннях житла, архітектури, культури, травми, екології чи правосуддя. Його метою є представлення досвіду низових ініціатив, які проводять життєво важливі відновлювальні роботи у вразливих громадах, а також прагнуть розробити ідеї та стратегії, спрямовані на політику, економіку та етику відбудови, вкорінені в глибинну структуру українського суспільства, спадщину та довкілля. Серед авторів проєкту — Поліна Байцим, Аммар Аззуз, Євгенія Губкіна, Олександр Анісімов, Юлія Юрчук, Джоанна Кусяк, Олександр Кравчук, Саймон Джонсон, Владислав Рашкован, Люк Купер, Галина Сухомудь, Катерина Яковленко.
Запрошуємо до прочитання та міркування!
Симпозіум “Відбудова України: Руйнація/репрезентація/солідарність” відбувався онлайн з 9 по 11 вересня 2023 р. за співпраці Центру міської історії, Єльського університету, Університетського коледжу Лондона, а також Центру візуальної культури, Центру урбаністичних студій, "Re-Start Ukraine" та "Urban Forms Center". Метою симпозіуму було стати простором, де можна помислити масштаби й форми майбутньої архітектури України (у найширшому розумінні слова «архітектура») з урахуванням її непростого контексту: величезної території, етнічної, расової й релігійної різноманітності, довгої історичної пам’яті.
Зображення
Верхнє: Вітя Глущенко