Матеріали про Другу світову

Матеріали про Другу світову

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30.04.2019

Запрошуємо ознайомлюватися з новими матеріалами на тему Другої світової війни, які нещодавно стали доступними на Інтерактивному Львові.

Чому так важко говорити про Львів під час Другої світової війни? Які найскладніші теми? Як підбирати термінологію, яка не накидає упередженого розуміння і бачення з перспективи сьогодення? Як в цій складній, заплутаній і жорстокій історії побачити множинність перспектив? Як вписували локальне в глобальне і навпаки? Як зрозуміти мотивації і вчинки людей? Як "читати" джерела і ставити до них питання? Яка небезпека криється за цифрами і статистиками війни?

На ці та багато інших питань намагалися відповісти розробники програми "Складні сторінки спільної історії: розповідаючи про Другу світову війну у Львові", яка відбувалася в межах проекту ReHERIT. Незважаючи на те, що нашою цільовою групою були гіди, широка аудиторія знайде для себе багато нового і грунтовно опрацьованого матеріалу. Складні питання Другої світової війни поміщені в ширший контекст політичної, культурної та соціальної історії міста у XIX-XX століттях. Тема поділена на 5 блоків: радянська окупація, колаборація та співпраця, топографія Голокосту, моделі поведінки цивільного населення та закінчення війни. Оптика локальної перспективи дозволяє розглянути цю складну історію та травматичну пам’ять, виходячи за межі особистих, національних та ідеологічних рамок. Тематичні блоки доповнені картами, додатковим візуальним матеріалом, пов'язаннями з іншими сюжетами та місцями, присутніми в енциклопедії ЛІА.

Посилання на блоки:

Якщо у вас виникнуть запитання, будь ласка, звертайтеся до координаторки проекту Ірини Мацевко [email protected]

Розробники матеріалів: Олена Андронатій, Інна Золотар, ІринаМацевко, Анна Чеботарьова, Томаш Янковський

Додаткова інформація

Про програму для гідів

Про проект "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину"

Організатори:

Центр міської історії

Програма є частиною проекту "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину". Цей проект фінансується Європейським Союзом

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Початок вулиці Івана Франка, 1940-1941. Колекція Володимира Румянцева / Міський медіа архів