Підсумки "Інтерактивного Львова" за 2024 рік
08.01.2025
Протягом минулого року команда "Інтерактивного Львова" разом із запрошеними дослідниками й дослідницями різних галузей активно працювали над наповненням та розширенням запропонованих на онлайн-платформі тем.
У 2024 році були опубліковані тексти, що розгортаються навколо кількох тем, зокрема спадщини, соціальної та жіночої історії, мистецтва та архітектури. Нижче ми пропонуємо вам повний перелік публікацій із посиланнями для ознайомлення та читання.
Єврейська історія
- Музей Єврейської громади, Владислава Москалець;
- Виставка єврейського мистецького промислу (1933), Владислава Москалець;
- Біограма Максиміліана Ґольдштайна, Владислава Москалець;
- Біограма Ґізи Френкель, Владислава Москалець.
Соціальна історія / Жіноча історія
- Краще вже було. Безробіття у Львові у 1930-1935 роках, Eва Буковська-Марчак;
- Жіноча кооператива "Труд", Іванна Черчович.
Історія архітектури
- Львів, пристрасть, архітектура. Історія архітекторів Вікторії та Анджея Фридецьких, Йоанна Майчик;
- Театр "на узвишші". Музична й театральна історія будинку Горшовських на вулиці Стефаника, 10, Ольга Заречнюк у співавторстві з Тетяною Казанцевою;
- Будинок на вул. Франка, 39, Ольга Заречнюк;
- Будинок на вул. Дороша, 4, Ольга Заречнюк;
- Будинки на вул. Нечуя-Левицького 17-19,Оксана Бойко.
Окрім того, цьогоріч було повністю опубліковано проєкт Назара Кіся "Місто як сцена. Коли політика вийшла на вулицю", презентація якого відбулась у рамках публічної програми "І буде місто…".
Також команда "Інтерактивного Львова" продовжили роботу над дослідницьким інструментом мапування даних, завдяки якому користувачі платформи мають можливість накладати різні історичні мапи на сучасну мапу міста та використовувати різні типи нанесених даних. Так було опубліковано новий шар – дослідження Дмитра Мойсеєнка про надвисокі ліхтарі у Львові. А вже незабаром буде доступний шар про мережу електричних трамваїв у Львові – дослідження Владислава Муравського.
На початку 2025 року ми плануємо запустити сайт проєкту "Індустріальний Львів", де будуть зібрані спогади співробітни(ць)ків різних львівських підприємств (ЛАЗ, "Промінь" та інші), що охоплюють різні аспекти періоду праці на підприємствах від 1940-х до початку 2000-х.
Зображення
Верхнє: онлайн-карта Львова із позначеними надвисокими ліхтарями // "Інтерактивний Львів"