Літературний Львів
16.06.2017
Запрошуємо відвідати Уявну мапу літературного Львова ±1939 року.
Новий проект "Інтерактивного Львова", що створений на основі дослідження Віктора Мартинюка та Данила Ільницького, допомагає дослідити літературний ландшафт Львова на початку Другої світової війни через мережу місць, людей та ідей. Простежити пов’язання між елементами у цій мережі можна за допомогою закладки "Уявна мапа".
1939 рік відкриває подвійну перспективу: на інституційні зміни в літературному житті міста з приходом радянської влади й на стан речей, який тим змінам передував. Воднораз до цієї дати, що зосередила в собі напругу пережитого, зверталися згодом представники різномовних літератур – у спогадах чи художніх текстах. Дізнатися більше про інституції та персоналії, а також прочитати фрагменти опрацьованих спогадів можна за допомогою закладки "База даних".
Уявна мапа – це також спроба показати багатоголосся пам’ятей, які, хоч і не творять єдиного дискурсу, проте об’єднані спільними просторами, які можна дослідити через закладку "Топос", та спільними досвідами – тривоги, неминучості, скрути, зустрічі з іншим.
Дослідження на платформі "Інтерактивного Львова" розпочалося у 2014 році. Частина текстів була опублікована впродовж 2015-2016 років. Презентація візуалізації уявної мапи та доповнених матеріалів відбулася 31 травня 2017 року.
Окрім літературознавців, до створення мапи долучилися перекладачі, технічні спеціалісти та дизайнери. Тож цей проект є досвідом взаємодії команди фахівців із різних дисциплін, що є важливою складовою проектів цифрової гуманістики.
Проект "Інтерактивний Львів" – це цифрова платформа для вивчення історії Львова через місця та простори, в якій дослідницькі тексти та мультимедійні матеріали представлені на інтерактивній карті.
Зображення
Верхнє: Уявна мапа літературного Львова (±1939 Р.)