Жінки і опір: воркшоп про переосмислення підходів до викладання Східної Європи в Інституті Гаррімана Колумбійського університету
12.4.2024
29 березня в Інституті Гаррімана Колумбійського університету відбувся воркшоп "Жінки і опір: Переосмислення та децентралізація підходів до викладання Східної Європи". Дослідниця Центру та керівниця освітнього напрямку Іванна Черчович презентувала оновлену освітню платформу Центру REESOURCES. Презентація стала фокусом першої панелі робітні, розпочавши дискусію про нові ресурси та зміни у навчальних програмах, у центрі яких є Східна Європа.
Воркшоп зібрав дослідниць і дослідників з різних суспільних дисциплін і галузей зацікавлення (історії, антропології, соціології, мистецтва), що шукали відповіді на питання: як спротив пов’язаний з такими ключовими поняттями, як активізм, протест, суперечка, непокора, квірінг, відмежування, бунт, революція; як ми теоретизуємо зв'язок і напругу між збройним і беззбройним (особливо мистецьким) опором; як ми можемо сприяти, як у наших галузях, так і в наших студентських аудиторіях, критичному обговоренню можливостей, форм, умов і проблематики жіночого опору в контексті Східної Європи 20-21 століття?
Протягом робітні було представлено і обговорено низку силабусів навчальних курсів, що учасники та учасниці читали цього освітнього семестру чи планують наступного. Один з обговорених силабусів, співавторства Марії Соневицьки під назвою "Ukraine and Decolonial Thought: History, Culture, Political Economy", читаному в Бард-коледжі, можна вже знайти на освітній платформі Центру.
Організаторки воркшопу:
- Валентіна Ізмірлієва, Директорка Інституту Гаррімана, Колумбійський університет
- Емма Матео, наукова співробітниця з українознавства, Інститут Гаррімана, Колумбійський університет
Учасники:
- Балаж Апор (Триніті-коледж, Дублін)
- Джесіка Жиховіч (Програма ім. Фулбрайта в Україні)
- Марія Соневицьки (Бард-коледж, Нью-Йорк)
- Іріна Деніщенко (Джорджтаунський університет)
- Ірина Сандомирська (Університет Содерторна, Флемінсберг)
- Іванна Черчович (Центр міської історії)
- Оксана Кісь (Інститут народознавства НАНУ, почесна гостьова професорка університету Річмонда)
- Тамара Марценюк (Києво-Могилянська академія)
- Тетяна Локот (Дублінський міський університет)
- Тетяна Ходаківська (Європейська кіноакадемія, Українська кіноакадемія, Українська гільдія режисерів та Асоціація українських документалістів "Вавилон'13")
Зображення
Верхнє та галерея: фото Іванни Черчович