Відбулась церемонія нагородження European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023
17.8.2023
Вчора відбулась локальна церемонія нагородження проєкту "Роз/архівування Пост/індустрії" премією European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023 та дискусія, присвячена переосмисленню індустріальної спадщини України.
"Змішане відчуття радості і смутку – нагорода у час війни, пов’язана з місцями, куди ми не можемо доїхати, людьми з якими не можемо побачитися, матеріалами які, можливо, залишилися тільки у цифровій копії. Особливо цінним є те, що сьогодні з нами є колеги з різних інституцій, які спів-творили цей проєкт. Багато рук та очей зробили його можливими і у подяках я згадаю багатьох, але усе одно не всіх. Назване є лише частиною досвідченого, тому вимагає постійного доповнення", – підкреслила у своєму подячному слові директорка Центру Софія Дяк.
Дякуємо Наталії Мусієнко, віцепрем'єрці Europa Nostra, яка долучилась до церемонії та засвідчила вручення нагороди Центру міської історії. На нагородженні були члени команди проєкту, партнери, власники колекцій, оповідачі, які ділились своїми приватними історіями для проєкту та гості.
Ми вдячні усім партнерам та учасникам проєкту, що уможливили творення “Роз/Архівування Пост/Індустрії”. Ця нагорода – є відзнакою вашої відданості, підтримки та небайдужості до спадщини та історії України та підтримкою для тих, хто продовжує боронити нашу спадщину та країну.
Бронзова нагорода, ми сподіваємось, буде одним з елементів творення нових звʼязків та шляхів – з Венеції її везли до Університету Сент-Ендрюса поштові служби, з Сент-Ендрюса – до Львова у неділю привезла у валізі Вікторія Донован. У Львові буде її зупинка, але не кінцева. Сьогодні ми приймаємо її з надією, що наші партнери – у Краматорську, Покровську та Маріуполі – будуть приймати її у себе і ми приїдемо і через наші спільно створені колекції будемо творити спільну історію і спадщину.
Після церемонії відбулась розмова про переосмислення індустріальної спадщини, в якій взяли участь Ірина Склокіна (Центр міської історії), Олександр Горе (Маріупольський краєзнавчий музей), незалежна дослідниця Катерина Філонова та Вікторія Донован (Університет Сент-Ендрюса).
Детально про проєкт та дотичні матеріали на сайті Центру: https://www.lvivcenter.org/researches/unarchiving-post-industry/
Подія відбувалась в рамках публічної програми воркшопу "Публічна історія в умовах війни: переосмислення підходів і форматів", організованого Центром міської історії та Університетом Сент-Ендрюса. Робітня була реалізована завдяки гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії.
Зображення
Галерея: Оля Шахник