Семінар CERCEC у Парижі

Семінар CERCEC у Парижі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15.11.2023

6 листопада дослідниці Центру др. Наталя Отріщенко та др. Іванна Черчович взяли участь у Центральному семінарі дослідницького центру CERCEC в Парижі.

Наталя Отріщенко відкривала цьогорічну серію семінару з лекцією "Занурені в історію: Українці оцінюють недавнє минуле до і після 2022 року", що фокусувалась на стосунках людей із недавнім минулим. Ключові питання, які підіймала дослідниця, це: які події з недавнього минулого українці й українки зараховують до історії?  Яке місце займають особисті та сімейні історії в оповіданні національної історії? Як історія допомагає зорієнтуватися в розтрощеному сьогоденні та невизначеному майбутньому?

Під час Дня повернення до школи також Іванна Черчович  представила освітню платформу Центру міської історії "REESOURCES. Переосмислюючи Східну Європу" та власний дослідницький проєкт "Місто і працівниці у Габсбурзькій Галичині кінця 19 століття: між продуктивним і репродуктивним життям". У фокусі цього дослідження є міські працюючі жінки та їхнє особисте життя, конструйоване на основі, часто, чи не єдиних доступних нам джерел їхньої прямої мови – кримінальних справ; а також свідчень про цю категорію міського населення, що авторці вдалося віднайти у приватному листуванні господарів домів, в яких вони працювали (коли, наприклад, йтиметься про домашніх служниць), у щоденній пресі та публіцистиці.

Дослідниці перебуваються у Парижі на місячній стипендії в межах дослідницької мережі "Війна і суспільство в Центральній та Східній Європі (20-21 століття)" та за підтримки Вищої школи соціальних наук (EHESS) та Посольства Франції в Києві.

Війна і суспільство в Центральній та Східній Європі (20-21 століття)

Дослідницька мережа, що об’єднає істориків та соціологів із різних наукових традицій для вивчення досвіду війни у Східній Європі. Основою діяльності мережі буде співпраця між Центром російських, східноєвропейських, кавказьких і центральноазіатських досліджень (CERCEC – EHESS) у Парижі, Центром міської історії у Львові та Інститутом міжнародних досліджень Карлового університету у Празі. Метою є проведення колективних досліджень війни як процесу руху: тіл, зв’язків, інституцій, товарів, ідей, спадщини та можливого майбутнього. Заснований на міждисциплінарній традиції area studies, цей проєкт також прагне подолати ефекти компартименталізації простору, спричинені поділом Європи на “культурні зони”, об’єднуючи дослідників зі сходу і заходу континенту.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: фото Наталі Отріщенко

Галерея: Іванна Черчович