Книга про Сихів
30 травня 2018 / 17.00
У травні 2018 року серію книжкових видань Центру поповнить ще одна публікація – вийдуть друком підсумкові есе учасників та учасниць літньої школи "Сихів: простори, пам’яті, практики". Презентація публікації відбудеться у рамках "Книжкового Арсеналу" . Збірка буде передана до бібліотек та інших культурно-освітніх закладів.
Більшість мешканців та мешканок сучасного Львова живуть у середовищі, збудованому в другій половині 20 століття. Однак фото панельних будинків рідко з’являються у путівниках чи промоційних матеріалах: будучи домом для величезної кількості містян та містянок, цей простір сприймається як сірий фон повсякденності. Збірка про найбільший та останній центрально спланований львівський житловий масив має на меті розпочати ширшу дискусію про майбутнє модерністських районів та роль освітніх програм як інструментів для їхнього перетворення.
Книга "Сихів: простори, пам'яті, практики" – результат двотижневого дослідження під час роботи літньої школи про планову урбанність, яку третій рік поспіль проводить Центр міської історії. Автори та авторки текстів намагалися охопити найрізноманітніші аспекти життя Сихова: його перетворення внаслідок міграцій людей та переміщення капіталів, зміни символічного ландшафту, трансформацію ролі водних ресурсів, спогади дитинства, практики городництва, дозвілля, споживання та спорту. Відтак, книга пропонує погляд на модерністські райони без їхньої стигматизації та через призму людського досвіду.
Упорядкування збірки виконала Наталя Отріщенко, редакторська робота над текстами студій здійснювалась командою тьюторок школи – Наталею Мисак, Іриною Склокіною та Світланою Одинець. Ми сподіваємося, що наша праця надихне на більш уважне ставлення до того простору, в якому ми живемо, а також сприятиме появі нових ідей та активному залученню до процесу перетворення й оновлення міст.
Зображення
Верхнє: Ірина Середа