Єврейська історія та багатоетнічне минуле у Центрально-Східній Європі

Єврейська історія та багатоетнічне минуле у Центрально-Східній Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14 липня – 8 серпня 2014

Центр міської історії, Львів

Школа мала на меті привернути увагу молодих дослідників до багатоетнічного минулого України і ширше - Центральної та Східної Європи. Чотиритижнева програма надала можливість поглибити знання і обізнаність з найновішими підходами та дискусіями у вивченні та викладанні суспільств з багатокультурною спадщиною. Таким чином ми старалися заохотити молодих істориків та гуманітаріїв до реалізації нових дослідницьких проектів про складне багатоетнічне минуле України та до застосування нових методів і інтерпретацій. Важливо було не лише сприяти усвідомленню про знищені і переселені громади, які до Другої світової війни населяли терени сучасної України, і ширше регіону Центрально-Східної Європи, але й сформувати нові культурні і історичні наративи, в тому числі з допомогою ширших публічних обговорень.

Опис програми

Програма включала початковий курс їдиш, основний курс лекцій з історії євреїв Центрально-Східної Європи, з особливою увагою до єврейсько-українських стосунків, та декілька коротких курсів, які були оглядом та аналізом, як можна застосовувати різні підходи до вивчення і викладання історії України в контексті історії Центральної та Східної Європи XIX-XX століть.

Курси лекцій та семінарів

Проф. Тарік Сиріл Амар

Колумбійський університет
Історія, пам'ять, політика: модерна Україна і можливості та виклики різноманіття

Проф. Сергій Єкельчик

Університет Вікторії, Канада
Багатокультурність революційної доби в Україні 1917-1930

Проф. Йоханан Петровський-Штерн

Північно-Західний університет, Іллінойс
Євреї у Cхідній Європі, 1772-1990 з особливим розглядом українсько-єврейських стосунків

Проф. Джон-Пол Химка

Альбертський університет
Як історики можуть використовувати візуальні матеріали: картини, фотографії, кінофільми

Др. Йоанна Лісек

Вроцлавський університет
Курс їдишу


Щодня, окрім вихідних, учасники відвідували: два заняття з їдиш і два заняття з запропонованих курсів з історії. Заняттяпроводились в різних форматах: лекції, семінари, дискусії, показ і обговорення художніх та документальних фільмів. До кожного курсу були підготовані читанки і надіслані учасникам за півтори місяці до початку школи для підготовки до занять. Програма передбачала також гостьові лекції, дискусії, перегляди фільмів та екскурсії у Львові та містечках історичної Галичини.

Після успішного завершення школи учасники отримали:

  • сертифікат з зазначенням прослуханих курсів
  • мовний сертифікат про завершення курсу з їдиш (базовий рівень) в обсязі 40 годин. Отримання сертифікату передбачає складання іспиту з їдиш наприкінці школи

Заняття проводились українською, польською, російською мовами.