Єврейська історія та багатоетнічне минуле Центрально-Східної Європи: суспільства, культури та спадщина
15 липня – 9 серпня 2013
Центр міської історії, Львів
Літня школа 2013 року стала одночасно і новим починанням Центру міської історії і продовженням наших попередніх проектів, спрямованих на зростання обізнаності і усвідомлення єврейської історії та культури як складової багатокультурного минулого Україні.
Як і попередні школи, проведені у 2010/2011/2012 роках, ця школа фокусувалася на єврейській історії та культурі Центрально-Східної Європи, проте пропонувала більш комплексний підхід, представляючи різні національні, соціальні та індивідуальні перспективи. Такий підхід має на меті стимулювати істориків до впровадження міждисциплінарних підходів та багатовимірних аспектів до вивчення суспільств, які в минулому мали багатоетнічну та багатокультурну складову, заохочувати до впровадження нових контекстів в дослідженнях історії України.
Множинність ідентифікацій та ідентичностей – чи це національних, релігійних, соціальних чи державних, що змінювалися в часі і просторі, проходячи через сім'ю, сусідство, дільниці, інституції та міста, загалом – була інтегрована в семінари та лекції. Частина програми стосувалася масових і часто насильницьких змін ХХ століття, які відбулися в Центрально-Східній Європі і залишили нам конкуруючі спадщини, які потребують дослідження, вивчення, аналізу, інтерпретації, рівно ж як публічного обговорення та увіковічення.
Школа пропонувала вивчення базового рівня ідиш, мови яка є необхідною для дослідників, які вивчають або планують вивчати багатоетнічне та багатокультурне минуле регіону.
Програма літньої школи включала гостьові лекції та два воркшопи. Під час воркшопу "Як навчати про багатоетнічне минуле України?" обговорювалися навчальні програми в українських університетах та виклики, пов'язані з викладанням і дослідженням багатоетнічного минулого України. Воркшоп "Культура на перехресті культур" розглядав різні форми сучасної культури і мистецтва, які звертаються до складного багатокультурного минулого.
- Курси лекцій та семінарів
-
-
Проф. Тарік Сиріл Амар
Колумбійський університет - Місто та єврейська історія у Східній Європі XX століття: модерність, міграція та катастрофа
-
Проф. Теодор Р. Вікс
Університет Південного Іллінойсу - Єврейська історія в багатоетнічній Центрально-Східній Європі, 1850-1918
-
Др. Софія Дяк
Центр міської історії - Наша, їхня, спільна? Дискусії про спадщину у Центрально-Східній Європі після 1945
-
Др. Йоанна Лісек
Вроцлавський університет - Єврейська культура через перспективу ґендеру – традиція і модерність
-
Др. Йоанна Лісек
Вроцлавський університет - Курс їдишу
-
Др. Мейгіл Фавлер
Університет Торонто - Модернізм і погроми: культура і мистецтво на пограниччях Центрально-Східної Європи у ХІХ-ХХІ століттях
-
Зображення
Верхнє: Ринок, лінія а-в із "Старим замком" у польському ренесансному стилі, Ярослав, 1914-1918. Колекція Клаудії Ердгайм/ Міський медіаархів