Єврейська культура та історія Центрально-Східної Європи
27 червня - 22 липня 2011
Центр міської історії, Львів
Перша літня школа відбулася в Центрі у липні 2010 р. Позитивні відгуки її учасників та викладачів стали додатковим стимулом для продовження проекту літніх шкіл в Центрі. Враховуючи те, що українські вищі навчальні заклади практично не пропонують курсів з єврейської історії та культури, ми прагнемо надати можливість молодим людям в Україні поглибити їхні знання з історії єврейського життя в Україні та Центрально-Східній Європі та сприяти формуванню середовища молодих спеціалістів, об’єднаних спільними науковими інтересами. Цього року ми запросили викладачів з Нью-Йорку, Єрусалиму, Вроцлава та Києва.
У літній школі взяли участь 20 молодих людей (студентів, магістрів, аспірантів, молодих дослідників та викладачів, журналістів) з 12 міст України.
Впродовж чоритьох тижнів учасники прослухали два інтенсивні курси з історії євреїв Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст., курс з історії єврейської культури регіону, окремий курс з історії Голокосту в Україні та 40-годинний початковий курс їдиш, який дасть можливість бажаючим продовжити вивчення мови в міжнародних мовних школах.
- Курси лекцій та семінарів
-
-
Проф. Наталія Алексюн
Вища школа єврейських студій, Туро Коледж, Нью-Йорк - Історія євреїв Галичини ХІХ - ХХ ст. Між традицією та сучасністю
-
Др. Владімір Лєвін
Центр єврейського мистецтва при Єврейському університеті в Єрусалимі - Історія євреїв Російської імперії та Радянського Союзу, 1772-1991
-
Др. Йоанна Лісек
Студії єврейської культури та мов, Вроцлавський Університет - Традиційна єврейська культура – людина, звичаї, заняття
-
Др. Йоанна Лісек
Вроцлавський Університет - Курс їдишу
-
Др. Анатолій Подольський
Український центр вивчення історії Голокосту - Історія Голокосту в Україні: дослідження, видання, осмислення
-
Впродовж школи відбувались гостьові лекції, дискусії та кінопокази, які були відкритими для широкого кола зацікавлених осіб. Серед гостьових лекторів були дослідники з низки провідних університетів світу: Ізраель Бартал, Семен Голдін, Йонатан Декель-Хен, Сімон Рабінович, які ознайомили учасників з сучасним станом досліджень єврейської історії. Дослідники з України та Польщі – Віта Сусак, Василь Расевич, Максим Гон, Леонід Фінберг, Христина Бойко, Пьотр Пілюк – говорили про єврейське мистецтво, політику пам’яті, культурну спадщину тощо. Окрема зустріч була присвячена стану та перспективі музеїв єврейської історії та культури в Україні. В рамках школи Ярослав Кіт провів презентацію книжки Христини Хігер "Дівчинка в зеленому светрику".
Учасники школи відвідали та ознайомились з історією Жовкви та Бродів, а також побували на екскурсії по місцях, пов'язаних з єврейською історією Львова.
Зображення
Верхнє: Синагога у Перемишлі, 1910-1914. Колекція Клаудії Ердгайм / Міський медіаархів