Культурна репрезентація, деколонізація та творення канонів: Україна до і після 2022 року
30.6.2023 – 07.7.2023
Центр міської історії, Invisible University for Ukraine
3 30 червня по 6 липня у Центрі міської історії пройде літня школа "Культурна репрезентація, деколонізація та творення канонів: Україна до і після 2022 року", що пропонує простір для дискусій про те, як осмислити досвід війни та використати його для успішної післявоєнної відбудови української культури та суспільства.
Основна увага школи буде зосереджена на тому, як безпрецедентний для України досвід війни документується і відображається в культурній сфері, і як він змінює наше розуміння місця України на культурній мапі Європи. Також школа пропонує поміркувати над численними теоретичними проблемами та специфічними викликами, з якими стикаються студенти та науковці, коли намагаються осмислити процеси, що відбуваються в "реальному часі війни".
Протягом тижня учасники школи матимуть змогу обговорити такі питання, як: валідність та евристичність постімперських та (де)колоніальних інтерпретаційних рамок; неоднозначність національного канонотворення та питання інклюзії/ексклюзії, модальності культурної дипломатії; мистецтво та війна; економічні структури культурного виробництва, як поводитися з багатоетнічною спадщиною тощо. Школа має на меті ознайомити студентів з академічними та критичними поглядами на поточні дискусії навколо української культурної спадщини та мистецтва, і таким чином підготувати молодих українських інтелектуалів до участі в міжнародних публічних дискусіях.
Школа проходитиме паралельно у Будапешті та Львові у змішаному форматі онлайн та офлайн зустрічей та семінарів. Учасниками школи стануть студенти Невидимого університету для України (Invisible Universtiry for Ukraine) – програми Центрально-Європейського університету для українських студентів бакалаврату та магістратури, які проживають в Україні або в еміграції, і на навчання яких вплинула війна. Назва цієї програми відсилає до різних підпільних та емігрантських освітніх ініціатив ХІХ-XX століть у Східній Європі, а також до традиції "Невидимих коледжів".
Серед лекторів школи: Володимир Склокін (Український католицький університет), Марсі Шор (Єльский університет), Александра Вакру (Гарвардський університет), Олексій Руденко (Центрально-Європейський університет), Ян Кубік (Університетський коледж Лондона), Оксана Дудко (Саскачеванський університет), Надія Коваль (Український інститут), Кетрін Янгер (Інститут гуманітарних досліджень, Відень), Саша Довжик (Український інститут у Лондоні), Богдан Шумилович (Центр міської історії), Ольга Заречнюк (Центр міської історії), Роксоляна Головата (Центр міської історії), Тарас Назарук (Центр міської історії), Юрко Прохасько (літературний критик, психоаналітик, есеїст), Юп Лірсен (історик культури), Ростислав Семків (письменник, літературознавець), Ілля Гладштейн (режисер), Надія Парфан (кінопродюсерка), Оксана Кузьменко (філологиня, фольклористка), Андрій Достлєв (художник), Надія Чушак (активістка, антропологиня).
Також частиною школи буде візуальний семінар Центру міської історії за участі Анастасії Холявки, Олександра Маханця, Іванни Черчович.
Робоча мова школи – англійська.
Організатори:
- Остап Середа, Центрально-Європейський університет;
- Балаш Тренчені, Центрально-Європейський університет;
- Богдан Шумилович, Центр міської історії;
- Анастасія Фелькер, Центрально-Європейський університет;
- Рената Уітц, Центрально-Європейський університет;
- Мар’яна Мазурак, Центр міської історії;
- Софія Андрусишин, Центр міської історії, логістика;
- Олександр Дмитрієв, Центр міської історії, технічний супровід;
- Ярина Панів, Центр міської історії, фінансовий супровід;
- Cофія Дяк, Іванна Черчович, Центр міської історії, консультування
Зображення
Верхнє: план міста Львова, 1943 // колекція Ришарда Хубіша // Міський медіаархів