Не тільки "Вірменка": місця творчих тусовок Львова
6 вересня 2019 / 16.00
вул. Скельна 2
Людські спогади часто прив’язані до певних локацій. Деякі з цих місць давно зникли й існують лише у пам’яті, інші пережили радикальні трансформації, а ще якісь залишаються незмінними упродовж тривалого часу і вбирають у себе все нові і нові історії. Запрошуємо на міську прогулянку уявним культурним ландшафтом Львова за матеріалами інтерв’ю з тими, хто творили в місті у часі Перебудови і на початку 1990-х років. Ми покажемо відомі і не дуже культові місця й розкажемо про те, як проводили своє дозвілля художники, мисткині й усі ті, хто ділив із ними простір і час.
Ця прогулянка – це в першу чергу подорож людськими спогадами. Сім років тому за ініціативи Богдана Шумиловича ми почали записувати інтерв’ю з тими, чия діяльність безпосередньо пов’язана з творчістю та намагалися виявити зв’язок між їхніми життями та соціальним простором Львова. Проект Центру міської історії "Творчі спільноти радянського та пост-радянського Львова" намагався простежити та показати неофіційний простір міста, який виник як альтернатива до (і часто всередині) офіційного простору культури Львова та його репрезентації.
У квітні цього року відбувся семінар "(Пере)творення розповіді: творчі спільноти в міському просторі", учасниці якого опрацьовували колекцію зібраних інтерв’ю. Завдяки ідеям, що виникли під час семінару та опісля, ми розробили цю прогулянку.
Екскурсія відбуватиметься під час Днів європейської спадщини, є частиною програми Публічної історії та проекту [роз]архівування Міського медіаархіву Центру міської історії.
Авторки прогулянки: координаторка семінару "(Пере)творення розповіді" Наталя Отріщенко (дослідниця Центру міської історії), та учасниці семінару Олена Геречко (студентка НУ "Львівська політехніка"), Вікторія Панас (асистентка програм публічної історії Центру міської історії), Марія Піщик (студентка Українського католицького університету).
Зображення
Верхнє: Міський медіаархів
Галерея: Оксана Авраменко