Архітектори та їхня освіта у Габсбурзькому Львові
12.9.2020, 13:00
НУ "Львівська Політехніка"
Часто в описах історичних будинків зустрічаємо назви "архітектор", "майстер мурарський", "будівничий". Деякі з них до того ж містять слова "авторизований", "концесіонований", "уповажнений" тощо. У чому полягає різниця і чи вона суттєва?
Польський архітектор Ян Сас-Зубжицький писав, що у цих визначеннях заплуталися геть усі, від простих людей до суддів. Так чому ці титули і соціальне становище, що вони забезпечували, були причиною конфліктів, які доходили до парламенту у Відні? Чому сецесійний стиль, який сьогодні сприймаємо як вишуканий, на початку ХХ століття багато ким вважався "непрофесійною" архітектуру?
Частина відповіді полягає в освіті, у процесі екзаменації та отримання ліцензії на провадження будівельної діяльності. Що вивчали архітектори у Львові? Як змінювалися предмети та викладачі протягом ХІХ – початку ХХ століття?
Отож, у межах прогулянки розглянемо декілька житлових будинків габсбурзького періоду та поміркуємо, чи можливо за фасадом визначити автора та характер його освіти.
Авторка екскурсії
Міська прогулянка відбудеться у межах ініціативи "Дні європейської спадщини у Львові" із цьогорічною темою – "Спадщина і освіта: уроки, які варто повторити".
Зображення
Верхнє: матеріали Державного Архіву у Львівській Області