Віктор Венглевич

Віктор Венглевич

Яґеллонський університет


  • Тема дослідження:
    Допомога Українського громадського комітету у Львові українським військовополоненим та інтернованим у польських таборах (1918-1921 рр.)
    Період:
    лютий 2019
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Віктор є докторантом на історичному факультеті Ягеллонського університету. Випускник Інституту історії Ягеллонського університету 2013 р. (тема магістерської роботи – про табори для військовополонених і інтернованих у Домбе коло Кракова у 1918-1921 рр.). З жовтня 2013 р. навчається в докторантурі під науковим керівництвом доцента, д.н. Яна Яцка Бруського (Кафедра новітньої історії).

У своїй докторській дисертації він досліджує долю українських військовополонених та інтернованих зі східної Галичини у польському полоні під час та після польсько-української війни 1918-1919 рр. (до осені 1921 р.). Робота зачіпає різні аспекти: створення і формування системи польської системи ув’язнення, ставлення польської влади до військовополонених і інтернованих, а також повсякденні моменти, такі як харчування, умови перебування у таборах, захворювання, культурне життя, втечі та ін.

Крім навчання у Ягеллонському університеті, він двічі брав участь у програмі Еразмус (у 2012/2013 рр. у Флорентійському університеті, та у 2015/2016 рр. у Карловому університеті у Празі). З лютого до липня 2017 р. він провадив дослідження на стипендії Вишеградськго фонду в Інституті історії України НАНУ у Києві (тема про українських військових емігрантів у центрально-східній Європі у 1921-1939 рр.).

Автор декількох наукових праць, виданих у Польщі і Україні, а також доповідач багатьох конференцій.

Під час свого перебування у Центрі міської історії у Львові Віктор Венглевич планує додати до своєї дисертації питання допомоги українським військовополоненим і інтернованим з Українського Горожанського Комiтету у Львові, з грудня 1918 р. до вересня 1921 р. Комітет надавав різноманітну допомогу, надсилав матеріальну допомогу, організовував кухні для в’язнів тюрми Бригідки, збирав одяг, тощо. Для цього використовуються джерела з Центрального Державного історичного архіву України і Державного архіву Львівської області, а також з наукових бібліотек Львова (Національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника, бібліотека Центру міської історії).