Павло Леньо

Павло Леньо

Ужгородський національний університет


  • Тема дослідження:
    Воїни-визволителі vs воїни-добровольці: комеморативні практики на Закарпатті в радянський і сучасний період
    Період:
    січень – лютий 2025
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського національного університету. Входить до складу робочої групи Української асоціації усної історії. Відповідає за етнографічні експедиції студентів-істориків, за результатами яких видається щорічник "Етніка Карпат". Організатор міжнародних наукових конференцій "Ідентичності в умовах пограниччя" в Ужгороді у 2021 та 2023 роках, редактор упорядник збірників статей їхніх учасників.

Працює над докторською дисертацією про політику пам'яті на Закарпатті в радянський період (1944-1991). Серед завдань цієї роботи – дослідження реалізації радянської політики пам'яті в регіоні в контексті змін ідентичності мультикультурного населення краю: українців-русинів, угорців, словаків, німців, румун та інших. Головним чином фокусується на офіційних ритуально-обрядових та комеморативних практиках, а також рефлексії на них місцевого населення. У дослідженні використані архівні, етнографічні, усно-історичні та візуальні матеріали з сімейних архівів.

Тематика наукових зацікавлень: історія та теорія етнології, усна історія, міграційні процеси на прикордонні, політика пам'яті, традиційні народні ремесла і промисли.

Під час перебування на у Центрі міської історії на стипендійній програмі за підтримки Інституту наук про людину планує дослідити розвиток культу Великої вітчизняної війни на Закарпатті в період правління Леоніда Брежнєва. Зокрема дослідження сфокусоване на залученості населення у будівництво пам'ятників, їхню участь у формуванні та підтриманні ритуально-обрядових практик пов'язаних із Днем Перемоги.