Микола Глібіщук

Микола Глібіщук

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича


  • Тема дослідження:
    Фобії на пограниччі: шпигуноманія на Буковині у роки Першої світової війни
    Період:
    грудень 2024 – лютий 2025
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Асистент кафедри всесвітньої історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Також працює провідним науковим співробітником відділу новітньої історії краю у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. Вивчав історію на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. У 2016 році захистив кандидатську дисертацію присвячену соціально-економічній політиці денікінського уряду у 1918-1920 рр.

У 2020 р. був одним із координаторів проєкту стосовно досвіду інклюзивного виховання у XX столітті, організованого Аугсбурзьким університетом та Чернівецьким національним університетом. Впродовж 2020-2021 рр. був одним з наукових виконавців дослідницького проєкту "Аграризм: селеноцентричний феномен Української революції 1917-1921 рр.", який реалізовувався за підтримки Національного фонду досліджень України. З осені 2022 року – координатор дослідницької команди у Чернівцях, яка працює над створенням путівника по єврейських документальним джерелам у чернівецьких архівах в рамках програми "Дослідження єврейських архівів України" (Єврейська теологічна семінарія Америки та Державна архівна служба України).

На резиденції у Центрі міської історії за підтримки Інституту наук про людину Микола Глібіщук працюватиме над темою шпигуноманії на Буковині в роки Першої світової війни. Ключова увага буде зосереджена на дослідженні цієї фобії в мультикультурних пограничних регіонах на Східному фронті Великої війни 1914-1918 рр., а також дослідницькій перспективі вписування таких локальних прикладів окремих регіонів у більш масштабну східноєвропейську історію Першої світової.