-
- Тема дослідження:
- Постсоціалістичний ландшафт: неформальне будівництво у Львівській області, Україна
- Період:
- травень, листопад 2019
Мішо є дослідником з суспільних наук, який працює у сфері культурної антропології, матеріальної культури і соціально-економічної географії з акцентом на південно-східну Європу. Коло наукових інтересів – сучасна культура робочого класу і пов’язані з нею питання, а саме: неофіційна забудова, трудова міграція (gastarbajteri), популярна музика і народні практики вшанування пам’яті. Він здобув докторський ступінь в Університеті Любляни (Словенія) (2017, програма з балканських студій) і спільний ступінь магістра з глобалістики і глобальної історії Ляйпцизького (Німеччина) і Віденьского (Австрія) університетів. Був на дослідницькій резиденцій у Центрі прогресивних досліджень південно-східної Європи в Університеті Рієки і працював дослідником у Музеї європейських культур у Берліні для виставки "Сміливий новий світ – будинки мрій мігрантів".
Мішо Капетановіч писав про сучасне містопланування у Боснії і Герцеговині і Хорватії, а на даний момент працює над книгою на основі свого дисертаційного дослідження про дискурс і практики неофіційної забудови у постсоціалістичній Боснії і Герцеговині.
У Львові Мішо буде шукати зв’язки і контрасти між Західною Україною і колишньою Югославією через взаємозв’язок сучасного містопланування і постсоціалістичної неофіційної забудови. Він буде фіксувати архітектурні форми і оздоби приватних будинків у громадському просторі, на основі їх фасадів, і комплекси у більших матеріальних масштабах, ландшафти. Неформальна забудова як розривна сила у просторі, представляє різноманітну і нетрадиційну естетику для громадського простору і привносить присутність маргінальних слідів, які використовують різні групи, які займаються цими практиками. Аналізуючи таку візуальну мову, Мішо планує підняти ширші питання сучасного містопланування після соціалізму, культурну комунікацію між європейським сходом і заходом, а також видозміни будівельних професій і практик під впливом інвесторів в європейських країнах, які дедалі більше інтегруються.