-
- Тема дослідження:
- Заплутані молодіжні райони. Підходи до житла для молодих міських робітників у Румунії періоду пізнього соціалізму (1970-1990)
- Період:
- вересень 2019
Мара – історикиня ХХ століття, яка спеціалізується на соціальній історії індустріалізації, міській історії, дослідженні архітектурного проектування, східно-європейських студіях. Коло її наукових інтересів охоплює урбанізацію та еволюцію міст у Румунії і центральній Європі. Вона вивчає трудові відносини; різні аспекти дослідження рівня життя, у тому числі через інституції, акадечні підходи і практики; формування і передачу знань в умовах Холодної війни; роль міста в обігу і трансформації знання.
Після вивчення історії мистецтва і новітньої історії в Університеті імені Бабеша-Бойяї у м. Клуж-Напока вона написала дисертацію з історії процесу урбанізації під час перших двох десятиліть комуністичної влади в Румунії. Предметом її дослідження був сталеварний завод в м. Хунедоара, найбільший металургійний комбінат у країні. На основі свого дослідження вона підготувала свою першу монографію: Ferestre spre furnalul roşu. Urbanism şi cotidian în Hunedoara şi Călan, 1945-1968 [Вікна у червоні печі. Урбанізм і повсякденне життя у м. Хунедоара і Келан, 1945-1968]. Книга вийшла у 2015 р. у видавництві Поліром. Вона представила результати свого дослідження під час понад 40 міжнародних заходів, організованих у різних місцях у Європі. Крім книги, вона також опублікувала понад 30 дослідницьких праць у наукових вісниках і колективних монографіях. Після отримання у 2013 р. наукового ступеня у Румунській Академії вона була дослідницею-постдокторанткою, спільно призначеною Клузьким університетом імені Бабеша-Бойяї і Румунською Академію. Вона також була стипендіаткою Вишеградської стипендії в Архівах Відкритого Суспільства, Будапешт.
На даний час Мара – дослідниця у Інституті історії ім. Джорджа Барітіу у м. Клуж-Напока. Вона займається дворічним проектом про житлову політику у Румунії 1970-х р.р. під назвою "Сплетені молодіжні райони: підходи до житлового будівництва для молодих міських робітників у 1970-х р.р. у Румунії" і зі змістом дослідження можна буде ознайомитись під час однойменного Міського семінару. Більше про проект можна дізнатися тут. У Львові вона працюватиме в бібліотеці над аналізом наукових праць про житлову забудову, трудові зміни і зміни поколінь після 1945 р. Її мета – вписати румунський випадок у ширший контекст містопланування східної Європи, використовуючи порівняльний метод.