-
- Тема дослідження:
- Особливості комеморативних практик після Першої світової війни на Буковині
- Період:
- січень-лютий 2015
Катаріна Габеркорн – докторантка Університету Андраши (Будапешт). Коло її наукових інтересів охоплює культурологію, студії пам'яті, питання міського простору та меншин у Центральній Європі. У Львові дослідниця працює над особливостями вшанування пам'яті після Першої світової війни на Буковині.
Залучаючи антропологію, культурні студії та історію, дослідження присвячене публічному простору та формам репрезентації періоду на зламі імперій та появи нових державних утворень. Основні аспекти пошукувань - постійні зміни кордонів та відповідні їх культурні, суспільні і політичні наслідки (мова, символіка), а також вивчення питань осквернення і паплюження (цвинтарі, пам'ятники). Буковина початку ХХ ст. має усі ці риси, тому була обрана як приклад (case study). Дослідження охоплює міські цвинтарі на Буковині в умовах сучасної України, а також їх просторове розміщення і типові риси в матеріальній культурі. Цвинтарі як "інші простори" нагадують історичні наративи та взаємодіють з іншими рисами громадського простору (напр., пам'ятниками). Їх значення частково накладаються, а частково взаємодоповнюють один одного, або виявляють суперечливі моменти минулого. Це – символи історії та історичної пам'яті.
Протягом свого перебування у Львові Катаріна Габеркорн планує опрацювати медіа архів Центру та завершити архівне дослідження міського планування і практик вшанування пам'яті пізнього габсбурзького та раннього румунського періодів.