-
- Тема дослідження:
- Домашній простір у часи змін: розпад СРСР, 1985-2000
- Період:
- липень 2019
Катерина є історикинею архітектури, яка працює з темами формування побутової архітектури, зокрема житлової забудови, у часи суспільно-політичних змін. Вона вивчає міські багатоквартирні будинки крізь призму культурних практик і матеріальної культури. Коло її наукових інтересів також включає символічні ландшафти пост-соціалістичного періоду і просторовість міських протестів.
Катерина здобула ступінь PhD з архітектури у Школі архітектури і містопланування Університету Віскансин-Мілуокі (2019), а також ступінь Бакалавра архітектури (2009) і Магістра архітектури (2011) від Національної академії мистецтв і архітектури (Київ). Зараз Катерина – позаштатна викладачка у Школі архітектури в Портлендському державному університеті. Вона бере участь у Global Architecture History Teaching Collaborative project, який розробляє для істориків(инь) архітектури навчальні матеріали про архітектуру, яка не входить до їхнього основного дослідницького фокусу. Катерина представляла результати свого дослідження на численних конференціях, у тому числі і на заходах Товариства істориків архітектури, Форуму народної архітектури і Асоціації славістики, східноєвропейських і євразійських студій. Її праці виходили у збірнику "Схід/Захід: збірник праць з україністики" і "LOBBY" (Школа архітектури Барлетта).
Її дисертація "Домашній простір у часи змін: розпад СРСР" аналізувала трансформації, що відбувалися у міських квартирах у період до і після розпаду системи радянського державного соціалізму. Це дослідження здійснювалося за підтримки стипендії для дисертацій з відзнакою R1Університету Віскансин-Мілуокі. Зараз Катерина працює над створенням монографії на основі своєї дисертації. У Львові вона додасть до своїх польових дисертаційних досліджень нові інтерв’ю з мешканцями і мешканками квартир та з архітектор(к)ами, а також результати архівних пошуків з проектних установ. До того ж, вона вивчатиме архіви місцевих домобудівних комбінатів (ДБК) з огляду на свій новий проект про роль збірних бетонних конструкцій у пізньорадянському житловому проектуванні.