Юлія Єлена Ґрідер

Юлія Єлена Ґрідер

Базельський університет


  • Тема дослідження:
    Протистояння радянській асиміляції: Нетитульні меншини у постсталінському Закарпатті та Львові
    Період:
    вересенеь – жовтень 2024
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Здобуває ступінь докторки філософії на історичному факультеті Базельського університету. Вона є учасницею дослідницького проєкту SNSF-Prima "Червона вавилонська вежа: Експеримент радянських меншин у міжвоєнній Україні" (Red Tower of Babel: Soviet Minorities Experiment in Interwar Ukraine) під керівництвом професора Олени Палько у Базельському університеті. Її наукові інтереси зосереджені на історії меншин та національній політиці з особливим акцентом на Радянському Союзі та Україні. Її дослідницькі інтереси поширюються на міграційні дослідження. Юлія є членом Швейцарського академічного товариства східноєвропейських досліджень та дослідницької групи BASEES з історії меншин.

У цьому контексті вона пише дисертацію "Протистояння радянській асиміляції: Нетитульні меншини у постсталінському Закарпатті та Львові"[робоча назва]. Вона бере участь у дослідницькому проєкті SNSF-Prima "Червона Вавилонська вежа: Експеримент радянських меншин у міжвоєнній Україні"під керівництвом професора, доктора Олени Палько в Базельському університеті. Це дослідження заглиблюється в динаміку політики щодо національностей та меншин у постсталінській Радянській Україні. Мета дослідження — проаналізувати динаміку політики щодо національностей та меншин на новопридбаних радянських західних прикордонних територіях, а також дослідити реакцію представників місцевих меншин у цих двох різних регіонах. Порівнюючи Закарпатську та Львівську області — обидві розташовані на західному кордоні, але позначені значними відмінностями — проєкт виявляє специфічні нюанси та спільні риси, які є важливими для розуміння місцевих умов.

Під час резиденції у Центрі міської історії  Юлія планує повною мірою скористатися ресурсами Центру, зокрема, у сфері багатоетнічної міської історії, водночас сприяючи налагодженню значущих зв'язків з місцевою громадою. Вона прагне досліджувати бібліотечні фонди Центру, особливо з єврейських та польських студій, а також використовувати Міський медіаархів. Окрім співпраці з дослідниками, пов'язаними з Центром, вона планує відвідати місцеві архіви та простежити історію багатоетнічного населення Львова у місті та його музеях.