Двічі розказана історія: європеїзація, творення міст і перетворення міської інфраструктури

Двічі розказана історія: європеїзація, творення міст і перетворення міської інфраструктури

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Єнс Адам

Гумбольдтський Університет, Берлін

19 вересня 2018 /16.00

Бібліотека Центру міської історії

Як сучасна динаміка творення міст пов’язана з процесами європеїзації? У своїй роботі дослідник прагне дослідити цей взаємозв’язок з двох точок зору.

По-перше, він пропонує глянути на наслідки відсилань до європейських джерел, розпоряджень, мереж чи наративів у суспільно-матеріальній формі у міському просторі чи у дискусіях про майбутню розбудову міста як на втілення поточних процесів європеїзації. Згідно із сучасним антропологічним дискурсом, під "європеїзацією" мається на увазі не цілеспрямоване логічне і лінійне втілення чітких проектів, а необмежений рамками, багатоголосий і часто суперечливий і вибірковий процес, актуальність якого виходить з міжрегіональних інтерпретацій і місцевих практичних обставин.

По-друге, дослідник зупиниться на тому, як розуміння "європеїзації" може змінюватися, якщо взяти для аналізу такі міста як Львів: Що ми дізнаємося про вибірковий і ієрархічний характер цих процесів? Які альтернативні варіанти європейської історії і пов’язані географії спадають на думку? І що ми відтак можемо навчитися про форму і способи виробництва сучасної Європи?

Пропонується за один з підходів розглядати взаємозв’язок між "європеїзацією" і "творенням міст" з етнографічного погляду на сучасні інфраструктурні проекти, які перетворюють міський простір, а також сприяють новим формам міської мобільності і сполучення. Така точка зору на появу нової міської інфраструктури повинна пропонувати аналітичні висновки про зміну зв’язків між трьома складовими міста: міські уявлення, міське матеріальне і форми міського співжиття.

Єнс Адам

викладає соціальну/культурну антропологію в Інституті європейського народознавства в Гумбольдтському Університеті в Берліні. Коло його наукових інтересів включає міську антропологію, політично вмотивоване насильство, дослідження європеїзації/космополітизації і державну політику. Для своєї останньої книги він провадив польові дослідження у містах Берлін, Рамалла, Єрусалим, Тель-Авів і Сараєво, де вивчав міжрегіональне втілення політики Міністерства закордонних справ Німеччини щодо “запобігання конфліктам через культуру”. На даний момент, у складі редколегії він закінчує антологію, яка поєднує антропологічні дослідження європеїзації з постколоніальною теорією.

Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: hmarochos.kiev.ua