DIGITAL CULTURES LVIV 2019 // LIVING ARCHIVES
17 жовтня 2019
Центр міської історії, Львів
Перша конференція DIGITAL CULTURES LVIV, організована Інститутом Адама Міцкевича (Варшава) у співпраці з Центром міської історії (Львів) в рамках Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва "Тетраматика 2019".
Лейтмотивом конференції є "живі архіви". Архіви набувають гнучкої форми, а користувачі отримують необмежений доступ до їхніх резервів. У процеси, пов'язані з накопиченням і перетворенням архівів, впроваджуються алгоритми на основі штучного інтелекту. То чи можна відкриті цифрові бази й надалі називати їх архівами?
На конференції DIGITAL CULTURES LVIV спробуємо розібратись у специфіці цих змін, їхніх перевагах і загрозах, а також поміркуємо, як ефективно використовувати явища, що виникають внаслідок цих процесів, для популяризації культурної спадщини і залучення широкої громадськості. Під час заходу будуть представлені сучасні цифрові проєкти, створені на базі архівних матеріалів, як текстових, так і візуальних, порушені питання диґіталізації і підтримки цифрового захисту культурного надбання.
Серед панелістів і лекторів DIGITAL CULTURES LVIV − митці, розробники, куратори, практики й теоретики цифрової культури, зокрема: Яніна Пруденко (кандидатка філософських наук і кураторка Відкритого архіву медіаарту), Соня Вронковська (Національна бібліотека Польщі), Олександр Телюк (Національний центр Олександра Довженка), Катерина Яковленко та Катерина Лазаревич (Pinchuk Art Center), Пйотр Ридзек (book2net), Марцін Шала (Університетська бібліотека у Вроцлаві), Пауліна Стичиньська (Інститут Адама Міцкевича, Карта польських композиторів), Ева Коженьовська (Національна фільмотека – Аудіовізуальний інститут), Антон Усанов (дослідник полтавського медіаарту, куратор арт-центру Jump), Кшиштоф Жондло (New Amsterdam), Ольга Балашова (Національний художній музей України), Якуб Врублевскі (Факультет медіамистецтва Академії мистецтв у Варшаві, Майстерня 3D), Марта Маліновска (Different Tales), Лукаш Козак (Інститут Адама Міцкевича, "Проєкт: Упир"), Олексій Фурман (Aftermath VR), Кшиштоф Сьвірек (День домашнього кіно), Давід Марцінковскі і Катажина Кіферт (The Kissinger Twins), Якуб Шамалек (CDP, розробник відеоігор The Witcher 3, Thronebreaker, GWENT), Мая Драбчик ("Europeana") та інші.
У рамках заходів, що супроводжуватимуть конференцію, з 15 до 19 жовтня відбудуться майстерні, на які проводиться окрема реєстрація. 16-19 жовтня відбудуться також VR-шоу з аудіовізуальними інсталяціями. Детальніше про події на сторінці Фестивалю Тетраматика.
В рамках конференції відбудеться прем’єра аудіовізуальних проєктів "+ 100", створених у співпраці європейських медіа-художників та композиторів. Проєкт "+ 100" організований Інститутом Адама Міцкевича в рамках міжнародної культурної програми POLSKA 100, присвяченої сторіччю відновлення незалежності Польщі.
Конференція DIGITAL CULTURES LVIV проходить за підтримки Консульства Республіки Польща у Львові та Львівської міської ради.
Організатор:
Інститут Адама Міцкевича
Співорганізатори:
Центр міської історії
Мистецьке об’єднання НУРТ
Партнери:
book2net
New Amsterdam
artig.io
Microsoft
Консульство Республіки Польща у Львові
Центр Митрополита Андрея Шептицького
Львівська міська рада
URBAN бібліотека
Медіа партнери:
UA: Українське радіо Львів
Український тиждень
Коридор
Україна модерна
Критика
Зображення
Галерея: Віталій Солопчук