ЯК ПІДТРИМАТИ УКРАЇНУ
27.2.2022
Протягом останніх днів ми отримуємо багато слів підтримки та пропозицій допомоги, які надсилають наші колеги з усього світу. Нижче перелічуємо основні потреби нашої країни.
Перша і найбільша потреба – ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ. На індивідуальному рівні найефективнішим способом є залучення коштів, які Збройні Сили зможуть спрямувати на найнагальніші завдання та потреби. Національний банк України відкрив спеціальний рахунок для фінансової підтримки армії. Він передбачений для отримання переказів від міжнародних партнерів і донорів в іноземній валюті (долари США, євро, фунти стерлінгів) та гривні. Для надання такої підтримки ви можете ознайомитися з усіма деталями на сайті Національного банку України за посиланням.
Фінансову підтримку на армію можна теж скерувати у волонтерський благодійний фонд “Повернись живим”, який підтримує Українську Армію від 2014.
Не менш важливою зараз є допомога, спрямована на зменшення трагічних наслідків гуманітарної кризи і тимчасово переміщених осіб, які через війну покинули свої міста. Над вирішенням цієї проблеми працюють благодійні та громадські організації, серед них “RAZOM: Emergency Response”.
У Центрі міської історії ми організували, попри наші невеликі можливості, прихисток для людей, які потребують допомоги і звертаються до нас. Більшість із них, втікає з прифронтових територій і розглядає Львів як тимчасову зупинку на виснажливому шляху до сусідніх країн. Ви можете долучатись до вже існуючих ініціатив у вашій країні та допомагати на місцях біженцям з України. Людям, яким довелося покинути свої домівки та втекти від війни, знадобиться будь-яка підтримка, яку кожен може запропонувати, як у короткотерміновій, так і в довготерміновій перспективі. Окрім надання першої допомоги, ви можете також допомогти, наприклад, долати мовні бар’єри, бюрократичні процедури, у пошуках роботи тощо.
Ми також можемо отримувати звернення від колег чи друзів, які перетинають кордон. У цьому випадку, ми будемо використовувати ті самі канали комунікації, щоб ділитись з вами зверненнями. Якщо ви готові реагувати на ці звернення у своїй країні, будь ласка, повідомте нам про це за адресою [email protected], вказавши контакти та деталі вашої можливої включеності.
І останнє, але не менш важливе, просимо звертатись до ваших представників на всіх рівнях з проханням чинити тиск на російський уряд та на інституції, проєкти, діяльність у вашій країні, які підтримує Росія, щоб зупинити війну. Ця дія має вирішальне значення. Усім має бути зрозуміло, що ця війна більше не стосується України. Йдеться про безпеку в усьому світі.
МИ ВІДЧУВАЄМО ВАШУ ПІДТРИМКУ! ЗАРАЗ МИ УСІ ПОВИННІ ДІЯТИ!
Зображення
Верхнє: Дим і полум’я, що піднімаються під час обстрілу поблизу Києва, Росія продовжує вторгнення в Україну, 26 лютого 2022. REUTERS / Ґлєб Ґараніч (Gleb Garanich)