Минуле у "цифрі": місто, історія та цифрові технології
червень - жовтень 2014
Виставковий зал Центру міської історії
Інтерактивність – ключова особливість нової виставки Центру міської історії. Цифрові історичні проекти Центру, які складають ідею експозиції, були представлені на мультимедійних пристроях із сенсорними дисплеями та дозволяли максимально ознайомитися із напрацюваннями дослідників, відчути історію "на дотик". Поруч із цифровими ґаджетами були розміщені також звичні інструменти історичних досліджень, наприклад, картковий каталог з бібліотеки чи давні карти міст.
Виставка створена у форматі публічної історії – покликана популяризувати минуле, підвищувати зацікавлення широкої громадськості історичними фактами і подіями, зміцнювати усвідомлення важливості історичних контекстів минулого.
У сучасному суспільстві ми спостерігаємо радикальний та постійний зріст об’ємів інформації – на різних носіях та у різних сферах життя. Копіювання, поширення, та опрацьовування великих баз даних уже є щоденністю. Більше того, змінилися не тільки об’єми доступної інформації, але і її характер, який часто визначається широким використанням візуальних матеріалів та візуалізації.
Впродовж останніх декількох років Центр міської історії реалізовує проекти на перетині "традиційної" та "цифрової" історії. Це насамперед проекти відкриті для користування онлайн. "Інтерактивний Львів" фокусується на Львові, а база даних "Міського Медіа Архіву" включає "Урбаністичні образи", "Карти міст," "Міське відео" та "Мої розповіді". Виставка "Минуле у "цифрі": місто, історія та цифрові технології" є презентацією та проміжним підсумком наших цифрових проектів, які пов’язують міську історію, візуальні матеріали та цифрові технології.
У виставці ми розповіли про наші проекти і розглянули їх у контексті масштабних та глобальних змін, які несуть цифрові технології для нашого сприйняття минулого. Чи можемо ми говорити лише про кількісні та ілюстративні зміни? Чи такі зміни можуть привести до появи нових способів опрацювання та розуміння минулого? Для нас важливим є показати особливості праці з "цифровими" та "оцифрованими" джерелами у порівнянні з більш традиційними "матеріальними". Що це означає для історичних досліджень загалом та міської історії зокрема? Як це впливає на публічне сприйняття минулого, особливо у популярних форматах, але також для публічної історії? Ми також підняли питання ролі істориків та активістів не-істориків у формуванні знання та відображення минулого для широкої публіки. Ставлячи ці питання ми дивитимемося на приклади та виклики як в Україні, так і за її межами.