Проявлення 2.0. Виставка фотографій Віля Фургала
травень - липень 2021
Виставковий зал Центру міської історії
Фотограф Віль Фургало вже другий рік поспіль перебуває у фокусі виставкової діяльності Центру міської історії. Сьогодні розповідати чи писати про нього — це найчастіше переповідати міські оповіді та спогади, сценаристами яких були різні люди: як сам Фургало, так і його оточення.
"Проявлення 2.0" є продовженням виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення", яка відбувалася в Центрі міської історії протягом 2020 року, і є її своєрідним підсумком. На завершальному етапі виставки "проявлення" нам передали понад триста чорно-білих світлин, які надрукував власноруч Віль Фургало. Ці фото стали справжньою знахідкою і допомогли відповісти на багато запитань, які виникали впродовж виставки-дослідження.
Донедавна ми мали справу лише з величезним архівом негативів Віля Фургала, який продовжуємо оцифровувати сьогодні, та невеликою кількістю слайдів і слайд-колажів, що засвідчували його авторський підхід до роботи з зображеннями. Завдяки цьому архіву фотограф став доволі відомим. Упродовж останніх років сформувалося стійке уявлення про Віля Фургала як про фотографа, який задокументував львівське молодіжне та неформальне середовище 1980–1990 років.
Нові світлини показують, що Віль Фургало не лише невтомно фотографував на вулицях, а й багато експериментував із зображеннями у своїй лабораторії. Його завершені відбитки, себто власноруч надруковані знімки, разюче контрастують із тим, що ми бачили досі в архіві. У своїх роботах він намагається позбутися документальних і реалістичних якостей фотографії, що, зрештою, було поширеним у 1980-1990 роках.
На виставці "Проявлення 2.0" ми представляємо два погляди і способи оцінки автора, які взаємно доповнюють один одний і допомагають зрозуміти його фотороботи. Надруковані світлини Віля Фургала розширюють наше уявлення про експерименти у львівській фотографії 1980-1990 років і свідчать про взаємопроникнення фотографії та інших візуальних мистецтв. Натомість його архів, який збережений на негативах і оцифрований, розкриває суть щоденних практик фотографа та є цінним джерелом історії, документом життя міста і його спільноти.
ГОДИНИ РОБОТИ
- середа — п'ятниця з 12.00 до 19.00
- субота та неділя з 12.00 до 18.00
Вхід вільний
***
Дякуємо за співпрацю Ігорю Нікітіну, Андрію Полякову та Роману Барабаху
Над виставкою працювали
Кураторська група: Олександр Маханець, Вікторія Панас, Богдан Шумилович
- Олександра Давиденко, дизайн виставки
- Софія Давиденко, Христина Давиденко, графічний дизайн
- Анастасія Засєдко, медіація
- Регіна Желєзнякова, оцифрування
- Марина Курушина, літературне редагування
- Андрій Маслюх, перекладання
- Софія Дяк, консультування
- Мар'яна Мазурак, комунікаційний супровід
- Тетяна Федорук, фінансовий супровід
- Олександр Дмитрієв, Зоряна Слюсарчук, технічний супровід
Виставка реалізовується в межах проєкту "Вихід у місто: львівська вулиця і мистецькі практики початку і кінця ХХ століття" за підтримки Львівської міської ради та програми "Фокус на культуру".