проявлення. виставка-дослідження фотоархіву Віля Фургала
серпень- грудень 2020
Виставковий зал Центру
Зазвичай виставка є результатом та презентацією певного дослідження. Але чи може сам процес дослідження і творення знання стати об'єктом репрезентації на виставці? Концепція "виставки як дослідження" стверджує, що музеї можуть бути більш привабливими як для дослідників, так і для аудиторій, якщо розглядати виставку як процес конструювання знання, а не як платформу для поширення вже сформованих уявлень. Цей проєкт ставить перед нами важливі питання: Як ми можемо експонувати щось, що ще перебуває в процесі дослідження? Яке розуміння знання можна застосовувати до такої ситуації? І як нам переуявити наші ролі — як авторів, так і аудиторії — в такому проєкті?
Основним об’єктом і актором виставки є фотоархів Віля Фургала. Центр міської історії 2019 року отримав у свою колекцію десять тисяч негативів, які є частиною спадку фотографа. Це переважно фотонегативи 35 мм та середнього формату, які зберегли його друзі Ігор Нікітін та Андрій Поляков. На виставці ми творитимемо цифровий архів та разом простежимо, як відбувається перехід приватного доробку до інституції; як негативи трансформуються в цифровий формат та стають архівом; як конструюються наші знання про автора, фотографування і самі зображення.
Наша експозиція постійно змінна, і ми сподіваємося творити її разом із відвідувачами. Ми регулярно доповнюватимемо виставку новими даними, вказуючи дату їхнього додавання. Це дозволить простежити її ритм та розгортання в часі. Тому заохочуємо кожного й кожну залишати свої коментарі у спеціально для цього підготованих місцях.
Години роботи
середа - п'ятниця з 12.00 до 19.00
субота та неділя з 12.00 до 18.00
Над виставкою працювали і працюють:
Кураторська група: Олександр Маханець, Вікторія Панас, Богдан Шумилович
- Влодко Костирко, художник, дизайнер
- Олександра Давиденко, графічна дизайнерка
- Софія Дяк, Ольга Заречнюк, Тарас Назарук, Наталя Отріщенко, Ірина Склокіна, консультування
- Мар'яна Мазурак, комунікаційний супровід
- Тетяна Федорук, фінансовий супровід
- Олександр Дмитрієв, Зоряна Слюсарчук, технічний супровід
- Регіна Желєзнякова, оцифрування та медіація
- Ірина Ковальчук, Роман Хімей, RADAR Films, відео-арт
- Ольга Поворозник, відео
- Марія Козак, Данило Янковський, Наталя Маркевич, допомога у опрацюванні матеріалів
- Марина Курушина, літературне редагування
- Ольга Тишковець, переклад
- Олександр Кошовський, монтажні роботи
- SiteGist, програмування
Дякуємо за співпрацю Ігорю Нікітіну, Андрію Полякову та Роману Барабаху
Виставка реалізовується у межах проєкту "Вихід у місто: львівська вулиця і мистецькі практики початку і кінця ХХ століття" за підтримки Львівської міської ради та програми "Фокус на культуру".
Зображення
Верхнє: Олександра Давиденко
Галерея: Богдан Ємець, Ірина Середа