"Дітвак із сонцем у кишені" до сторіччя Богдана Ігоря Антонича
грудень 2009 - березень 2010
Виставковий зал Центру міської історії
Рік Антонича став для багатьох з нас гарною нагодою ще раз перечитати улюбленого поета або вперше розгорнути видання його творів, відкрити для себе нові факти з біографії або ж невідомі тексти, обговорити їх на наукових конференціях чи на різноманітних мистецьких акціях.
Виставка "Дітвак із сонцем у кишені", яку підготував Центр гуманітарних досліджень за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи та за фінансової підтримки Львівської міської ради, стала продовженням і вивершенням роботи з творами поета та зустрічей із циклу "Вісім інтерпретацій Антонича". Головним героєм виставки є дітвак з Антоничевих творів. Його ми інтерпретуємо як "внутрішню дитину", яку відкриваємо чи оживлюємо в собі, коли час до часу запитуємо про найпростіші речі, сприймаємо світ зачудовано і безкорисливо. Експозиція провадить дітвака через вісім умовних станів, спільних і для дитячого переживання, і для дорослого досвіду, а також для мистецької творчості. Виставка поезії – показ тих місць, де можемо його зустріти: питливого і рвійного, зачудованого і пам’ятливого, перетворюваного і радісного, чуйного і творчого.
Окрім поезії, особливим місцем зустрічі із дітваком стала творчість львівського художника Олега Рибчинського, митця дітвацького світу і проникливого та тривалого інтерпретатора Антонича. Виставка живопису розгорнулася стобарвним прапором дня, в якому кожен знайшов свою барву, свій настрій.
У розмові про дітвака також звучать голоси Антоничевих попередників, сучасників і наступників; тих, кого він читав і перекладав, про кого згадував у записах. Образ дітвака віднаходимо на львівських фотографіях – часу Антонича і часу його читачів. Ця виставка стала нагодою не тільки нового знайомства, а й зустрічі із давніми приятелями: авторами текстів, картин, зображень.
Куратори: Євген Гулевич, Зоряна Рибчинська, Наталка Бабалик, Олена Галета
Дизайнер: Юрко Мориквас