Кураторська екскурсія виставкою

Кураторська екскурсія виставкою "Зузанна Ґінчанка. Тільки щастя – це справжнє життя"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9.12.2018

Виставка зіставляє лінійну розповідь про життя Зузанни Ґінчанки з роботами мисткинь і митців, які свого часу надихнулись поеткою. Творчість Ґінчанки та її символічна біографія – це феномени, в яких можемо почути ехо і досі актуальної дилеми ідентифікації, емансипації і політичного насилля, а також трагізму історії. Кураторки виставки розкажуть про концепцію експозиції, представлять зв’язок спадщини Ґінчанки з баченням сучасних творчинь і творців мистецтва, які зацікавлені не тільки в зіткненні візуальності та літератури, але і в конфронтації з меандрами й вироками історії, у спробі їх інтерпретації.

Екскурсію проведуть

Йоанна Поґожельська

кураторка виставок в Музеї літератури імені Адама Міцкевича в Варшаві, зокрема: “Panie, Panowie: Młynarski” (“Пані, Панове: Млинарський”), 2018, “Bibeloty do gabloty” (“Оздоби для вітрини”), 2017, “Rozbieranie Grochowiaka” (“Роздягання Ґроховяка”), 2016, “Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem…” (“Зузанна Ґінчанка. Тільки щастя – це справжнє життя”), 2015, “Ulice ZŁEGO” (“Вулиці ЗЛОГО”), 2014. Редакторка статей, зокрема: “Sztuka i Naród” (“Мистецтво і народ”), 2014, “Maria Dąbrowska” (“Марія Домбровська”), 2014, “Warszawa Białoszewska” (“Варшава Бялошевська”), 2013, “Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta” (“Бруно Шульц. Зміщена реальність”), 2012, “Leonor Fini i Konstanty A. Jeleński. Portret podwójny” (“Леонор Фіні і Константи А. Єленський. Подвійний портрет”), 2011.

Сильвія Шиманяк

кураторка сучасного мистецтва, авторка виставок Фонду польського сучасного мистецтва, зокрема “Maya Gordon. Powroty do domu” (“Майя Ґордон. Повернення додому”), Бюро виставок, Варшава, 2018; “Młoda Polska. Powidoki rzeczywistości” (“Молода Польща. Залишкові відбиття реальності”), Музей Людвіга, Будапешт, 2016; “Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem…” (“Зузанна Ґінчанка. Тільки щастя – це правдиве життя”), Музей літератури, Варшава, 2015; “Krystian Burda. Droga do Żelazowej Woli – Studium czasoprzestrzeni” (“Кристіан Бурда. Шлях до Желязової Волі – Дослідження простору-часу”), Місце народження Фридерика Шопена і Парк в Желязовій Волі, 2013.

Подія проходить в межах "Вікенду зі Зузанною Ґінчанкою" .

Зображення

Верхнє: Ірина Середа

Галерея: Ірина Мацевко