Міська гра для учнів
23.08.2009
У серпні 2009 року у Ґданську та Львові відбулася міська гра "Антикомуністична опозиція у Львові та Ґданську". Це спільний проект Польського Інституту у Києві, Європейського Центру Солідарності у Ґданську та Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові, який має на меті поглибити знання молоді про новітню історію Центрально-Східної Європи, зокрема про недавнє минуле України та Польщі. Проект фінансувався Міністерством закордонних справ Республіки Польща.
Тема гри обумовлена відзначенням 70-ї річниці від початку Другої світової війни та 20-ї річниці падіння комунізму в Центральній Європі. Сценарій гри розроблений українськими і польськими істориками і базується на діяльності опозиції 80-их років у Ґданську та кінця 80-их - початку 90-их років у Львові. У цій грі взяло участь 20 учнів старших класів зі Львова і відповідно 20 підлітків з Ґданська. Гра проводилася у два тури. Перший – у Ґданську, другий у Львові. У кожному місті 40 підлітків мали змогуне тільки відвідати місця, де розгорталися важливі для обох країн політичні події 80-их рр. ХХ ст., а й за допомогою гри перевтілиться в опозиціонерів, відчути і зрозуміти атмосферу і значення тих подій для подальшої історії України і Польщі.
Гра у Ґданську, яка відбулася 9 серпня, нагадала про події, пов’язані із робітничими страйками та створенням незалежної профспілки "Солідарність" у Польщі. Учасники гри відвідали колиску "Солідарності" Ґданську корабельню, виставку "Дороги до свободи" та зустрілися зі свідком історії.
Другий тур гри відбувся у Львові 23 серпня. Гра розгорталася не лише навколо політичних подій. Завдання цієї гри - різносторонньо показати зміни, які відбулися в кінці 80-х рр. не лише в політичній сфері, а й в культурному і духовному житті міста і країни загалом. Гра побудована за принципом квесту. Учасники гри мали знайти, розгадати, здогадатися про місця, де відбувалися перші політичні мітинги, відроджувалося релігійне і духовне життя міста, збиралося Товариство Лева, проводилися перші гаївки, збиралися неформальні заборонені музичні гурти. Учасники гри мали проявити здібності опозиціонерів: написати агітаційну листівку, виконати заборонені в СРСР пісні, тощо.
В рамках дводенного перебування польських учнів гри у Львові (22-23 серпня) підлітки мали можливість не тільки взяти участь в цікавому заході, а й познайомитися з містом, його культурною та архітектурною спадщиною, зустрітися з учасниками подій кінця 80-х рр. і просто потоваришувати.
За детальнішою інформаціює щодо гри звертайтеся до Ірина Мацевко, академічного координатора Центру міської історії за тел. 275 17 34, або e-mail: [email protected]