Про громадський простір та історичну спадщину у Львові
19 квітня 2011
Виставкова зала Центру міської історії
Відбулася відкрита дискусія в рамках виставки проектів міжнародного архітектурного конкурсу для місць пов'язаних з єврейською історією Львова.
За одним столом представники міської влади, архітектори та історики висвітлили, кожен з своєї перспективи, окремі аспекти облаштування громадського простору з багатим, та часто складним, історичним минулим. Крім того у дискусії взяли участь призери та члени журі міжнародного конкурсу для впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією у м.Львові, які також розповіли про роботу та рішення журі, про досвід участі у міжнародних конкурсах і їх важливість для Львова.
Якість громадського простору є одним з визначальних критеріїв якості життя у місті, а його особливістю у Львові є притаманне йому історичне навантаження, яке вимагає від міської влади та архітекторів особливої уваги та підходу до його облаштування.
Підґрунтям для дискусії був міжнародний конкурс на облаштування трьох громадських місць, які певним чином пов’язані з єврейською історією, що з вересня по грудень минулого року провела Львівська міська рада за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи та проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" GIZ.
На три конкурси надійшло 70 робіт з 14 країн світу, а 23 грудня 2010 року міжнародне журі оголосило переможців: у підконкурсі "Площа синагог" перемогла команда архітекторів з Німеччини, у підконкурсі "Бесойлем – дім вічності" архітектори з Ізраїлю, а територію колишнього Янівського концентраційного табору облаштовуватимуть за проектом групи архітекторів з Каліфорнії.
Проекти, що надійшли на конкурс, було виставлено у грудні 2010 року у Палаці мистецтв, а від 16 березня організатори виставили їх на огляд громадськості.