Сергій Якунін | Розмова на виставці
8.10.2020, 18:30
Виставковий зал Центру міської історії
Сергій Якунін віддавна є легендарною постаттю у творчому середовищі міста. На початку 1970-х років він став студентом Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська академія мистецтв), де вивчав скульптуру. Це медіа визначило у значній мірі всю подальшу естетичну траєкторію художника. За своє життя він спілкувався із геніальними творцями, багато з яких живуть у різних куточках світу, але сам він і досі живе на проспекті Свободи у Львові, зустрічаючи сонце, яке щодня встає з-за "спини" давнього храму єзуїтів.
Мистецький метод Якуніна нагадує працю філософа. У роботах автора спостерігаємо пізнання як творчий акт, де мислення є реакцією на світ і час можна проявити через надання структури чомусь неозначеному. Такий метод є концептуальним, а людина тут є автентичною істотою, яка знаходить (пізнає) себе через дію, мислення і час.
На зустрічі із Якуніним ми переглянемо відеоісторію про митця, зняте в межах проекту "Місто і мистецтво на межі", і будемо розмовляти про те, як художники 1980-х років шукали собі місце у радянському Львові та які стратегії для цього використовували. Ми поговоримо про феноменологію міського простору (та простору загалом), про спроби створити альтернативні галереї у Львові, про дискусії у майстернях та про творчість. Нам важливо дізнатися, яку роль відігравало місто у творчості пізньо радянських людей; як автор міг освоювати міський простір, перетворювати його та вдосконалювати.
У зв’язку з карантином кількість відвідувачів обмежена. Для участі у розмові потрібно зареєструватись.
Якщо у вас зміняться плани, і ви не зможете потрапити на подію, будь ласка, повідомте про це нас за телефоном: +38 032 275 17 34.
Цією зустріччю ми продовжуємо серію розмов у межах публічної програми виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".
Зображення
Верхнє: Проект Сергія Якуніна для Х Міжнародного зимового Фестивалю мистецтва довкілля "Міфогенез 2015" // ArtUkraine
Галерея: Ольга Заречнюк