Повсякденність територій, які знаходяться в зоні бойових дій на Сході України

Повсякденність територій, які знаходяться в зоні бойових дій на Сході України

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18.6.2015

Центр міської історії, Львів

У дискусії візьме участь художниця Євгенія Бєлорусець і правозахисниця Віра Ястребова, що працювала в Дебальцеве, Лисичанську, Сєвєродонецьку. Модерувати дискусію будуть куратори фотографічної програми форуму "Донкульту" Марія Ланько та Лізавета Герман.

Євгенія Бєлорусець

народилася 1980 року в Києві. Отримала магістерську ступінь з літератури у Київському Національному Лінгвістичному Університеті, навчалася в Школі фотографії Віктора Марущенка, закінчила аспірантуру у Віденському університеті. Перекладачка, редакторка, активістка, працює на перетині візуального мистецтва, літератури та соціального активізму. 2008 року заснувала літературно-мистецький журнал “Prostory”. З 2009 року є учасницею кураторського колективу «Худрада». 2010 року Бєлорусець отримала нагороду газети The Guardian та Королівського товариства фотографів за найкраще фото есе (проект “Гоголя, 32”). Живе та працює у Києві та Берліні.

Віра Ястребова

юрист, засновниця громадської правозахисної організації «Громадський контроль праці». Через проведення АТО була вимушена виїхати з рідного міста Дебальцеве, зараз мешкає в Лисичанську. Громадська організація працює з людьми, які проживають на територіях Луганської та Донецької областей, прикордонних із лінією фронту, незалежно від їхнього членства у профспілці. Діяльність організації полягає в захисті соціально-економічних прав, забезпеченні правової освіти та наданні первинної й вторинної правової допомоги, а також боротьбі з невиплатою заробітних плат в екстремальних умовах.

Дискусія відбулася в рамках програми "Регіон в об’єктиві" культурного форуму ДонКульт .

Програма "Регіон в об’єктиві" об’єднує художниць і художників, для яких Донбас багато років був та лишається темою різнобічного візуального дослідження, виявленого у фотосеріях (нерідко тривалих). У фокусі їхніх проектів — різні виміри історії Донбасу останніх двох десятиліть: від розпаду героїчного образу шахтаря на тлі занепаду індустрії та втрати соціального престижу професії до розуміння вкрай небезпечної, часто нелегальної праці як єдиної наявної основи життя під час війни; від побуту та дозвілля робітничих сімей, які ввібрали у себе всі рудименти (пост)радянського образу життя до болісного процесу пубертатної самоідентифікації за рахунок глобальних культурно-поведінкових моделей.

Програма включає експозиції фотопроектів на різних виставкових майданчиках міста, а також розмови з автор(к)ами за участі запрошених опонентів — теоретиків, дослідників, письменників та художників.

Куратори програми – Марія Ланько та Лізавета Герман.

Подія стала можливою завдяки підтримці Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Зображення

Верхнє: Фотопроект «Регіон в об’єктиві»