Сплетіння. Львів крізь Фоґель. Фоґель крізь Львів

Сплетіння. Львів крізь Фоґель. Фоґель крізь Львів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Проф. Кароліна Шиманяк

Єврейський історичний інститут у Варшаві

6.12.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Кароліни Шиманяк "Сплетіння. Львів крізь Фоґель. Фоґель крізь Львів", яка продовжує програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".

У середовищі львівських інтелігентів регулярно зринають розмови про забутих мешканців міста і однією із них, серед недоречно забутих і непрочитаних, є Дебора Фоґель — письменниця, філософиня та мистецтвознавиця. Вона належала до першого покоління галичанок, допущених навчатися в університеті; її листування з Бруно Шульцом відкриває новий погляд на його творчість; її власні тексти дивують і бентежать. Данило Ільницький каже, що Фоґель дуже подібна на Антонича, і саме завдяки цьому можна говорити про львівський Zeitgeist (дух часу), про його органічну реальність, про його переконливість та доладність.

Як зараз ця письменниця і філософиня допомагає нам збагнути львівську культуру і місто? Цей виклад є своєрідною історією та мандрівкою місцями Львова, про роботу пам'яті, зв'язок поколінь, джерела страху і відповідальність за минуле.

Дискутантки: Ірина Старовойт, Владислава Москалець. Модератор Богдан Шумилович.

Подія відбудеться онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Лекція польською мовою із субтитрами українською.

post picture

Проф. Кароліна Шиманяк

Професор Єврейського історичного інституту у Варшаві, де очолює Центр культури їдиш, і кафедри єврейських студій Вроцлавського університету. Дослідниця, редакторка, перекладачка з їдиш, англійської та викладачка їдиш. Її наукові зацікавлення є на перехресті модерної єврейської літератури й культури, польсько-єврейської літературних й культурних взаємин, політики пам’яті, теорії модернізму і авангарду, жіночої літератури та перекладознавства. Її книга про польсько- та їдишомовну письменницю-модерністку Дебору Фоґель “Бути агентом вічної ідеї. Зміни естетичних поглядів Дебори Фоґель” вийшла 2006 року в Польщі. Найновіша книга “Листи з Варшавського ґетто” вийшла 2016 року.

post picture

Ірина Старовойт

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри культурології Українського католицького університету, членка Виконавчої ради Українського ПЕНу

post picture

Владислава Москалець

Ph.D. з гуманітарних наук, старша викладачка кафедри нової та новітньої історії України Українського католицького університеті, координаторка програми Єврейських Студій УКУ, дослідниця Центру міської історії

"Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" є серією лекцій про місто, культуру та історію, яка реалізується у співпраці Центру міської історії (Україна) та Інституту Адама Міцкевича (Польща).

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: фото експозиції виставки "Монтажі. Дебора Фоґель і нова легенда міста"