Візуальні методи у місті і для міста
5.10, 12.10, 19.10.2021
Конференц-зал Центру міської історії
Десятки років візуальні методи є невід'ємною частиною соціальних наук, вони активно використовуються у дослідженні міської повсякденності. Фото- та відеокамери, олівці та фарби допомагають нам зрозуміти світ, у якому ми живемо, фіксуючи простір, людей, ситуації. Але яким чином обирається те, що фіксується? Що залишається поза увагою погляду чи камери? Хто і як вирішує, що зображено на знимці? Яким життям далі живе зафіксоване?
Пропонуємо розглянути ці питання на майстерні "Візуальні методи у місті і для міста". У межах трьох зустрічей ми поговоримо про різні теоретичні підходи до використання візуальних методів для дослідження соціального та міського, розглянемо можливі стратегії пізнання за допомогою інструментів фіксації візуального та спробуємо своїми і чужими руками зазирнути вглиб двовимірних зображень та відео, поставити власні дослідницькі питання та відповісти на них у публічних просторах Львова.
Короткий план семінарів
- теоретико-методологічний, 5.10.2021 о 18:00
на лекції Альони Ляшевої розглянемо три підходи до використання візуальних методів: описовий або позитивістський, соціально конструктивістський та психогеографічний. До прочитання будуть запропоновані тексти П'єра Бурдьйо, Гі Дебора, Вальтера Беньяміна. Також будуть розглянуті методологічні стратегії дослідження міських процесів. - емпіричний, 12.10.2021 о 16:00
разом із учасниками й учасницями оберемо одну із розглянутих дослідницьких стратегій, і на прогулянці випробуємо її, зібравши дані, та обговоримо цей досвід у групі. - підсумковий, 19.10.2021 о 18:00
учасники і учасниці семінарів (за бажанням) зможуть презентувати результати своїх візуальних досліджень.
Проводитиме заняття соціологиня Альона Ляшева.
ЗГОЛОШЕННЯ
Запрошуємо зголошуватись на майстер-клас "Візуальні методи у місті і для міста" упродовж 13-23 вересня. Реєстрація за посиланням.
Майстер-клас реалізовується у межах публічної програми проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.
Зображення
Верхнє: Богдан Ємець
Галерея: Ірина Середа