Urban Studies, або чому не вчать у ВНЗ
21 грудня 2015 / 18.00
Центр міської історії, Львів
Віктор Зотов, засновник архітектурного бюро Zotov&Co, Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions та співзасновник першої в Україні Школи урбаністики CANactions School та Владислав Тимінський, директор освітньої програми Школи CANactions, поділяться своїм баченням сучасного урбаністичного процесу в Україні, його проблем та способів їх вирішення.
Лектори ідентифікують проблеми розвитку міст України, розставлять нові акценти на тому, що таке місто, простір і архітектура. Віктор та Влад розкажуть про проект, який зараз реалізують, - Школу CANactions як приклад урбаністичного руху в Україні.
До участі запрошуються урбаністи, міські активісти, архітектори та всі охочі.
CANactions School for Urban Studies – це міждисциплінарна лабораторія міських досліджень. Мета Школи – вивчення, розробка концепцій, а також визначення конкретних дій щодо стратегічного розвитку українських міст. Що таке сучасне місто? Якими є особливості міст України? Хто визначає їх розвиток сьогодні? Як зробити цей процес більш ефективним та прозорим? Учасники Школи працюють над пошуком відповідей на ці та багато інших питань разом із провідними експертами з усього світу.
Наразі у Школі CANactions триває STUDIO #1, протягом якої разом із міжнародними експертами з Швейцарії, Німеччини, Ірландії, Польщі, України студенти працюють над розробкою Urban Constitution - набору стратегічних рекомендацій для розвитку українських місць на прикладі Івано-Франківська.
Тема STUDIO #2 - "Майбутнє (пост)індустріальних міст України". Чи мають (пост)індустріальні міста України майбутнє? Метою курсу є розробка стратегічних сценарії, а також тактичних пропозицій щодо розвитку Краматорська – міста на Сході України, з урахуванням його соціально-політичної, історико-культурної, економічної та просторової специфіки, а також сучасних тенденцій у сфері міського розвитку.