Трансформація міського простору
10 грудня 2010 / 18.00
Центр міської історії, Львів
Відбулася презентація другого випуску журналу соціальної критики "Спільне", присвяченого трансформаціям міського простору.
Станом на 2008 рік уже половина населення світу проживає у містах. Стрімку урбанізацію вважають одним з основних соціальних процесів сучасності, а самі міста відіграють ключову роль у неоліберальній реструктуризації. Урбанізація настільки пов’язана з капіталістичним розвитком, що зрозуміти місто великою мірою означає зрозуміти неолібералізм – і навпаки.
Тому таким важливим є "урбаністичний фокус" досліджень другого номеру "Спільного". Світова перспектива в цьому випуску представлена Девідом Гарві, одним з провідних марксистських теоретиків міста, що аналізує урбанізацію з точки зору її ролі в капіталістичній системі; Майком Девісом, який пропонує оптимістично-
Увазі читачи представлено також аналіз конкретних проблем українських міст (аварійних будинків, житлової та містобудівної політики, сміттєзвалищ), огляд міських протестних ініціатив, що останнім часом все частіше заявляють про себе та своє "право на місто" (на прикладах руху "Збережи старий Київ" та протестів проти вирубки харківського лісопарку, а також британського руху орендарів квартир), мистецтва у міському просторі (виставка "З міста до міста" у Києві, публічне мистецтво у Харкові) та дослідницьких проектів (німецько-польсько-український проект, покликаний дослідити проблемні, постіндустріальні та маргіналізовані території в трьох містах – Берліні, Ґданську та Києві). Нам видалося логічним дати слово і тим, хто приймає рішення. Що з цього вийшло – читайте в інтерв’ю з (тепер уже колишнім) головним архітектором Києва.
Журнал соціальної критики "Спільне" - колективний некомерційний проект, завданням якого є критичний аналіз соціальних проблем в українському та світовому масштабі. Перший випуск (весна 2010) присвячено криміналізації соціальних проблем за неолібералізму, третій номер (весна 2011) стосуватиметься політки освіти, а четвертий (осінь 2011) - класової експлуатації і класової боротьби.