Виклики сучасного мистецтва

Виклики сучасного мистецтва

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11 вересня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася розмова з відомими художніми критиками та істориками мистецтва з Польщі - Андою Роттенберг (Варшава), Марією Анною Потоцкою (Краків) та Доротою Монкєвіч (Вроцлав).

У часи, коли світом культури керують глобальні тенденції, що створюються у так званих центрах культури, як залишитися собою, але не маргіналізуватися? Як колекціонування сучасного мистецтва впливає на спільноту, а спільнота в свою чергу – на сучасне мистецтво? Яким має бути куратор початку нового тисячоліття? Ці та інші питання підіймалися під час зустрічі.

Зустріч відбулася в межах 20-го Форуму видавців у Львові, програми "Польща – почесний гість Форуму" і 8-го Львівського міжнародного літературного фестивалю.

Робочі мови на зустрічі польська, англійська та українська.

Модератор зустрічі Богдан Шумилович.

Анда Роттенберг 

одна з найвідоміших польських істориків мистецтва; критик, галерист і куратор численних виставок, член Міжнародної асоціації арт-критиків (AICA). У 1973-1986 роках працювала в Польській академії наук, досліджуючи сучасне мистецтво і була співавторомкою збірника “Польське Мистецтвознавство” (“Polskie Studia Artystyczne”).

Марія Анна Потоцка 

відома польська арт-критик і куратор, засновниця першої приватної галереї в комуністичній Польщі. Член Міжнародної асоціації арт-критиків (AICA) та Міжнародної асоціації кураторів сучасного мистецтва (The International Association of Curators of Contemporary Art, IKT). Автор низки статей, публікацій і книг з естетики та історії мистецтва.

Дорота Монкєвіч 

є однією з найвідоміших арт-критиків у Польщі, куратор сучасного мистецтва в Національному музеї Варшави. Заснувала Фонд сучасного мистецтва в Національному музеї Варшави та деякий час була керівником польської ділянки AICA (міжнародної асоціації арт-критиків).